הוריו של שליט בקונצרט: "לא נתייאש - נשוב עם גלעד"

אלפי בני אדם הגיעו לפארק אשכול בעוטף עזה, על מנת ליטול חלק בקונצרט המיוחד למען גלעד שליט, בניצוחו של זובין מהטה ובהשתתפותו של שלמה ארצי. הוריו של החייל החטוף: "אנחנו לא מיואשים, יש לנו תקווה". צפו בקונצרט

מנגנים ושרים - למען גלעד: במסגרת אירועי המחאה לרגל יום השנה הרביעי לנפילתו של החייל גלעד שליט בשבי, נערך הערב קונצרט מיוחד בפארק הלאומי אשכול בעוטף עזה, בניצוחו של זובין מהטה ובהשתתפותו של הזמר שלמה ארצי. את הקונצרט העברנו בשידור חי, באתר האינטרנט של חדשות 2.

"כשגלעד יחזור, נשוב להיות אנונימיים", אמרה אביבה אמו של גלעד. "נחזור מהמסע הזה רק עם גלעד הביתה. אחרי ארבע שנים אנחנו נחושים והקהל אומר את דברו ברגליים ועוזר לנו. עם הנחישות שלנו נצליח להחזיר את גלעד".

"אי אפשר להתעלם מההמון הצועד איתנו", הוסיפה אביבה. "מדי יום במסע שלנו בירושלים אנחנו חוזרים ופונים לכל מי שצריך, לא חוסכים במילים ונמשיך עד שנשיג את מטרותנו. החום מעיק, זה לא קל - אבל לגלעד קשה יותר מאשר לנו".

זובין מהטה: "המצב חייב להשתנות"

מארגני הקונצרט אמרו היום כי מטרתו להעלות על סדר היום הציבורי בעולם את זעקתם של שליט ומשפחתו בדרישה לקבל מידע אודות מצבו של גלעד, לבקרו במקום שביו ולקדם מהר ככל שניתן את העסקה לשחרורו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים לאורך כל הצעדה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הקונצרט עצמו נערך על ידי התזמורת הפילהרמונית הישראלית, בשיתוף עיריית שדרות, מטה המאבק לשחרורו של גלעד שליט, המועצה האזורית שער הנגב, המועצה האזורית אשכול, המועצה האזורית חוף אשקלון והמועצה האזורית מבואות נגב ואגף המשימות בתנועה הקיבוצית.

את הקונצרט פתח המאסטרו זובין מהטה, בדברים שהפנה למשפחת שליט ולאלפים שהגיעו ליטול בו חלק. "מטרתנו היא לפנות לעולם ולהדגיש כי שליט מוחזק בתנאים לא הומניטריים. הקונצרט הזה אינו אירוע פוליטי, לא ממומן על ידי ממשלת ישראל - וגם לא ביקשנו שכך יהיה", אמר. "אנחנו מקווים שהוא שומע את הקונצרט הזה, וביום מן הימים הוא ישמע זאת. כל תו המושמע בקונצרט הזה מופנה לגלעד".

מהטה הוסיף: "ביום הזה כולנו עם גלעד, אך אני חייב לומר שאני גם עם משפחות האסירים הפלסטיניות שבניהן בבתי הכלא. אך הן יודעות מה מצבם של בניהם, בעוד שמשפחת שליט לא יודעת. המצב חייב להשתנות".

נועם שליט: "אל תשכחו את גלעד"

מיד לאחר מכן עלה לנאום נועם שליט, אביו של החייל החטוף, ולצד דברי התודה לכל מארגני הקונצרט הפנה מסרים לחמאס ולקהילה הבינלאומית: "אני רוצה להודות בשם המשפחה מקרב לב לקהל האלפים שהגיע לכאן הערב, לתמוך בגלעד בננו ולהזדהות עמו", פתח את דבריו.

"גלעד היקר שלנו, שנמק כבר ארבע שנים בבידוד מוחלט במרתפי החמאס החשוכים, נטולי אור היום ונטולי החיים במרחק של קילומטרים ספורים מכאן. אני מבקש ומפציר באלפים שהגיעו לכאן ועשרות אלפי האזרחים שמלווים אותנו במסענו לירושלים: אל תשכחו את גלעד שמחכה לנו וזועק אלינו את זעקתו החרישית מתוך האפלה, מנותק ממשפחתו, מנותק מחבריו, מנותק מכל העולם".

"אני קורא בהזדמנות זו מכאן, מגבול ישראל-עזה, לקהילה הבינלאומית, לקהילה האירופית, לממשל האמריקני, לאו"ם, לקוורטט ולנציגו במזרח התיכון טוני בלייר: כפי שידעתם ללחוץ על ישראל לבצע מעשים הומניטריים לעזה ולהסיר את הסגר - באותה המידה ונחישות להפעיל לחץ זהה על חמאס ומנהיגיו שיעשה צעדים הומניטרים קטנים ופשוטים כלפי גלעד בנינו", הוסיף שליט וקרא לחמאס לאשר את העסקה בתמורה לשחרורם של 1,000 אסירים.

שלמה ארצי לחמאס: שחררו את גלעד, שיהיה סתם עוד ילד

"אתמול בבוקר כשהבן שלי, חייל צה"ל, יצא לבסיס, אמרתי לעצמי - אולי מישהו צריך להתקשר למשפחת שטייניץ ולמשפחת נתניהו, למשפחת ישי, למשפחת ברק או לפואד בן אליעזר, ולהגיד להן שיש קו אדום - אבל יש קו אדום אמיתי, שהוא הלב", אמר שלמה ארצי בין שני שיריו: "מלך העולם" ו"יותר מזה אנחנו לא צריכים".

"יש קו גבול לא רחוק מכאן, שגלעד לא חוצה אותו כבר ארבע שנים ארוכות. אך יש את קו ההיגיון - החובה להחזיר כל חייל צה"ל ויהי מה", הוסיף ארצי. "גלעד שליט רחוק מלהיות מלך העולם, אבל הוא גבר שבגברים. אנו פונים לחמאס מכאן - שחררו אותו, תנו לו להפוך להיות עוד סתם ילד שחי את החיים שלו".

את דבריו סיים: "אלוהי התבונה, הרגש והשכל - החזירו את גלעד, שיוכל לחיות בחופשיות את החיים שלו, משוחרר כמו ציפור שעפה עכשיו מעלינו".

הרב לאו: הייתי מתחלף עם שליט

יומה התשיעי של צעדת שליט הגיע לשיאו היום בעצרת רבת משתתפים בכיכר רבין, כשנועם שליט, אביו של החייל החטוף, נואם וקורא לצועדים הרבים להמשיך ולתמוך בקריאה לשחרורו של גלעד. בתום העצרת נקראו המפגינים להתייצב מחר בשעה 7:30 בקניון עזריאלי בתל אביב כדי להמשיך במסע.

בין הנואמים בעצרת היו גם גם הרב ישראל מאיר לאו, רבה של העיר תל אביב, וגילה אלמגור. "שחררו כבר את הילד!", קראה אלמגור מעל הבמה. "בשביל צבי, נועם ואביבה גם אני הייתי מוכן להתחלף גם גלעד, כדי שיחזור בשלום הביתה". "אינני מצוי בפרטי המשא ומתן, אבל אני לא מבין מדוע במשך ארבע שנים רק נער אחד נושא על כתפיו את כל ביטחון המדינה", אמר הרב לאו לקול תשואות המשתתפים.

"יצאנו ביום ראשון שעבר מביתנו במצפה הילה שבגליל המערבי והגענו היום לאחר מסע ארוך, כשמאחורינו צעדו עשרות אלפי אזרחים - צעירים, מבוגרים וילדים - שדחפו אותנו מאחור בשיא החום ועודדו אותנו להמשיך ולא ולוותר", פתח נועם שליט את נאומו.

בהמשך פנה שליט אל ראש הממשלה ושר הביטחון ואמר: "נתנו בכם אמון. הבענו את אמוננו בכם במשך 15 חודשים, לאחר שלוש שנים של דיבורים גבוהים ושרשרת כשלים של הממשלה הקודמת. מה שקובע הוא דיבורים ולא הסברים ולא מסיבות עיתונאים ולא תירוצים מדוע אי אפשר ומדוע מסוכן". שליט הוסיף כי מה שקובע הוא מבחן התוצאה בלבד ולא שום דבר אחר.

"הביטו בנחשול הזה של האזרחים שהולך אחרינו בעשרות אלפיו. הביטו והפנימו. זהו רצון העם", אמר שליט. "שחרורו של גלעד והשבתו לביתו היא לא תביעה רק של משפחתי, אלא תביעה של הציבור הרחב. אל תתעלמו מקולות הציבור".

שליט סיים את נאומו בתודה גדולה לאלו שצעדו עם המשפחה לאורך הימים האחרונים והפציר בהם כי ימשיכו עד ירושלים. "תמשיכו איתנו עד שנשיג את מטרתנו", קרא שליט לצועדים ולאלו שעדיין לא הצטרפו ומתכוונים להצטרף בהמשך.

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

אביבה שליט: "לא דרשנו שחרור בכל מחיר"

שליט: "נתניהו, הקשב לקולות העם"

נתניהו: "חושב גם על אלה שעוד יירצחו"

משפחות אסירי חמאס בעד אביבה שליט

חאלד משעל: נחטוף עוד חיילים

אביבה שליט: "הדרך שלנו לירושלים היא הנכונה"

נתניהו: לבי עם גלעד שליט ועם משפחתו

נועם שליט: "קורא למי שאכפת לו מגלעד - שיצטרף"

סקר חדשות 2: 74% בעד מהלכי משפחת שליט