שתי שריפות נוספות בצפון: 1,200 דונמים עלו באש

בקק"ל מעריכים כי שתי הצתות גרמו לשריפות המשתוללות בצפון הארץ. האש כילתה 1,200 דונמים של חורש טבעי וכוחות כיבוי ממשיכים להיאבק בהתפשטותה. בשלושת החודשים האחרונים נשרפו 20 אלף דונמים של חורש טבעי

שוב השריפות גורמות לנזקי ענק: כוחות הכיבוי ממשיכים להיאבק בשתי שריפות המשתוללות משעות הצהריים בצפון הארץ. עד כה עילתה השריפה כ-1,200 דונמים של חורש טבעי. ההערכה היא כי מאמצי הכיבוי יימשכו אל תוך הלילה ובשעות הבוקר המוקדמות, וגם בשני המקרים הללו, מעריכים בכוחות הכיבוי, מקורן בהצתה מכוונת.

השריפות משתוללות ביער ביריה, בסמוך למעיין אל-ג'בר וכן ביער ברעם. "הן פרצו בסביבות השעה 15:00 בצהריים", סיפרה הלילה אורית חדד, דוברת קק"ל, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "ביער ביריה עלו 200 דונמים באש, וביער ברעם כילתה האש 1,000 דונמים". לדבריה, ביער ביריה הושגה השתלטות כמעט מלאה, אולם ביער ברעם ממשיכים הכוחות להיאבק באש.

"בשלושת החודשים האחרונים - אפריל, מאי ויוני נשרפו כ-20 אלף דונמים", אמר הערב יו"ר קק"ל אפי שטנצלר. "עלות הנזק שנגרם כתוצאה מהשריפות היא עשרות רבות של מיליוני שקלים".

50 שנה יידרשו לשיקום נזקי השריפות

רק בשבוע שעבר עלו באש יותר מ-300 אלף עצים ו-3,000 דונמים של חורש טבעי בשריפות ענק שהשתוללו במספר מוקדים בארץ. גורמים בקק"ל העריכו כי יחלפו 50 שנים עד שיקום הנזק העצום כתוצאה מהדליקות.

"מדובר ביום בו היו הכי הרבה שריפות מאז מלחמת לבנון השנייה", אמרו בקק"ל בשבוע שעבר. כעת נשקלת האפשרות לרשת את היערות ושמורות הטבע במצלמות. "אנו דורשים ומצפים מהמשטרה לחקור את השריפות במידה שמדובר בהצתות", נמסר מקק"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק