צפו: הקסם שכמעט עלה לחזי דין בחייו

ביום חמישי האחרון נתלה קוסם האקסטרים בין שלושת מגדלי עזריאלי בעזרת חבלים כאשר הוא קשור בכל חלקי גופו, בגובה עצום של כ-100 מטר. החבלים שהחזיקו אותו הוצתו באש כשהם מותירים לו דקות ספורות להשתחרר מהם. אחרי הסתבכות קלה הקסם הסתיים בהצלחה ועכשיו מבטיח הקוסם לחזור בעוד חצי שנה עם קסם מסוכן נוסף

"אני אמור להיות תלוי בין שלושת הבניינים כשאני עם חליפת משוגעים, קשור בחליפת משוגעים", סיפר הקוסם חזי דין כשהצביע על המגדלים. "הכבל שמעגן אותי יירד למטה, יתפצל לעוד חמישה כבלים, ואותם ידליקו באש.

"אני אמור להשתחרר לפני שה...חבל האחרון נקרע, ולהגיע לחבל בנג'י נוסף שיהיה על ידי. שיהיה לי עם מה רדת למטה, כי אם לא... אתה יודע כבר לבד מה הסוף". מה מביא אדם לעשות משהו מטורף לחלוטין? כזה שרק לשמוע עליו גורם לתחושה לא נעימה בבטן, ובמיוחד כשהאדם הזה הוא, איך נאמר, לא האדם הכי אמיץ בעולם.

חזי דין אוהב הכול בגדול. מאז שהוא ילד הוא קוסם. מטבעות וקלפים, אתם יודעים. אבל בשנה האחרונה הוא עבר לתחום אחר. חזי הוא היום קוסם אקסטרים. לפני חצי שנה הוא נסגר ל-64 שעות בבלוק קרח בכיכר רבין, ושבר את שיא גינס. הוא יצא מותש וקפוא, אבל הראש עבד: תכנן את הפעלול הבא.

"כשהתחלתי את הפרויקט הזה קראתי לו בשם המפחיד: חזי דין עומד למות. הרעיון היה שאני מציב לעצמי חמישה אתגרים. הקרח היה הראשון, זה השני, אבל כשאני מסיים את זה, אני יוצא לחופשה", אמר.

"כשחזי תלוי הפוך עם כותונת משוגעים, החברים למטה שורפים כל אחד מחמשת החבלים שמחזיקים אותו. כל פעם כשחבל נשרף, הוא נופל בעוד חצי מטר, וכשהחבל החמישי נשרף, הוא צונח לקרקע. כלומר, עד אז חזי צריך להשתחרר מהכותונת, לחבר את עצמו בשני חיבורים לחבל שישי שנמצא ליד, ולצנוח בנג'י למטה.

והוא הצליח. ספקנים שבינינו יאמרו שזה טריק, שהתוצאה נקבעה מראש, אבל השאלה האמיתית היא: האם זה משנה? כמו הקוסם שמנסר בחורה לשניים, אנחנו לא יודעים איך זה עובד, ומה בדיוק קורה שם, אבל כשזה קורה, הלב מחסיר פעימה, ובסוף משתחררת אנחת רווחה. כך קוסם טוב יודע שעשה עבודה טובה.

ומה עכשיו? חזי דין כבר מריץ את החלק השלישי. יש לנו חצי שנה לחכות כדי לראות מה יהיה הקסם הבא שקוסם האקסטרים מתכנן לנו, תוך כדי סיכון חייו.