בת 7 נחנקה ממזון וטבעה: מצבה קשה

הבילוי עם האח הגדול הפך לאסון: ילדה בת 7 נחנקה בצהריים ממזון שאכלה רגע לפני שקפצה למים בבריכת שחייה בחדרה, ואז החלה לטבוע. הוריה של הילדה לא נכחו במקום, והיא פונתה במצב קשה לביה"ח הלל יפה. המשטרה: "המציל הציל את חייה"

אכלה - וטבעה (חדשות 2)

יומיים לתוך החופש הגדול: ילדה בת 7 נחנקה וטבעה בצהריים בזמן שבילתה בבריכת שחייה בחדרה עם אחיה הגדול. כוחות מד"א שהגיעו למקום פינו אותה במצב קשה לבית החולים הלל-יפה בעיר. הוריה של הילדה לא נכחו במקום.

מבירור ראשוני של פרטי המקרה, הילדה ואחיה בילו בבריכת שחייה בעיר, ללא נוכחות הוריהם. "המציל טוען שהיא מאוד השתוללה, קפצה לבריכה ולא הפסיקה להשתולל", דיווח לחדשות 2 באינטרנט רב פקד רמי רז ממשטרת חדרה.

בשלב מסוים הבחין המציל שהילדה נמצאת במצוקה. "הוא מיד קפץ למים, הוציא אותה והתחיל בפעולות החייאה. הוא טוען שזה היה מזון שעלה מהקיבה ונכנס לכלי הנשימה. עדויות נוספות של אנשים שהיו במקום מאשרות את גרסת המציל", הוסיף רז. עדי ראייה נוספים סיפרו שראו את הילדה אוכלת רגע לפני שנכנסה למים.

"הוא הציל את חייה"

צוות מד"א שהגיע לבריכת השחייה המשיך את פעולות ההחייאה בהן התחיל המציל. הפרמדיקים פינו את הילדה במצב קשה, כשהיא סובלת מחנק. במד"א אומרים שהסימנים הרפואיים של הילדה מתאימים הן למצב של חנק והן למצב של טביעה - ואי אפשר לומר דבר באשר לסיבה הוודאית.

משטרת חדרה איתרה את הורי הילדה, יצרו עמם קשר והם יגיעו לבית החולים. המשטרה תמשיך לחקור את המקרה, אך "על פניו נראה שאין כאן חשד לרשלנות של המציל, הוא זה שקפץ למים והציל את חייה", אמר רב פקד רמי רז.

אתמול: בן 4 נפל מקומה רביעית ונפצע קשה

ילד בן ארבע נפל אתמול מחלון ביתו שבקומה הרביעית ונפצע קשה. עוברי אורח הבחינו הילד שצנח אל הרחוב בקריית ים והזעיקו את כוחות ההצלה.

"צוות טיפול נמרץ שהגיע למקום מצא את הילד כשהוא מוטל על הרצפה עם פגיעה כלל מערכתי קשה", סיפר לחדשות 2 דובר מגן דוד אדום במחוז הכרמל. "הצוות פינה אותו במצב קשה לבית החולים רמב"ם בחיפה".

בעקבות האירוע הוזעקו שוטרים לבית ברחוב הגליל בעיר. מבדיקה ראשונית עולה שהילד שיחק עם חברו לפנ שמעד ונפל מהחלון, למרות נוכחות של אדם מבוגר בבית. עדיין לא ברור מה גרם לנפילת הילד בן הארבע מהחלון.

רוצים לקבל עדכון ברגע שיהיה חדש במצבה של הילדה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק