בגלל כרוז הרכבת: עלו על הרכבת הלא נכונה בדרך לפסיכומטרי

טעות של הכרוז בתחנת הרכבת מת"א לחיפה גרמה לעשרות נוסעים לאחר הבוקר ליעדם. חלקם היו בדרכם לעבודה, אך חלק ניכר מהם נסעו לבחינה הפסיכומטרית והגיעו בעיכוב. "כשביקשנו עזרה ממנהל התחנה - הוא הורה לנו לעזוב את המקום, ואיים להזמין את המאבטחים", סיפר אחד הנוסעים שהיה בדרך לבחינה הפסיכומטרית

כל מי שניגש למבחן הפסיכומטרי מכיר את הלחץ הרב שמלווה את השעות שלפני הבחינה, אך נוסעים שביקשו להגיע הבוקר ברכבת כדי להיבחן בחיפה, נאלצו להתמודד עם מתח נוסף בעקבות טעות של כרוז הרכבת. תארו לעצמכם איך הייתם מרגישים אם הייתם על הרכבת בדרך לבחינה - ומגלים שאתם נוסעים בכיוון הלא נכון.

נוסעים רבים המתינו הבוקר על הרציף בתחנת האוניברסיטה בתל אביב לרכבת שתיקח אותם לחיפה. השעה הייתה 6:45 וחלקם ניצלו את הזמן כדי להתכונן לבחינה הפסיכומטרית שהחלה בשעה 9:00, בעוד אחרים היו בדרכם לעבודה. כעבור מספר דקות, כשהבחינו שהרכבת לא מגיעה, הם החלו להילחץ.

לשמחתם, כעבור שבע דקות הגיעה לרציף רכבת שהייתה בדרכה לנתניה, אך הכרוז הצהיר שזוהי הרכבת לחיפה. תוך שניות, הרציף התרוקן מנוסעים, כשכולם בטוחים שהם נמצאים בדרכם לחיפה. רק אחרי רבע שעה של נסיעה, הנוסעים הבחינו שהכרוז טעה והחלו לחפש פתרונות על מנת להגיע לבחינה בזמן.

במקום עזרה - התבקשו לעזוב את משרד מנהל התחנה

הנבחנים התקשרו למוקד רכבת ישראל, והסבירו למוקדן שחלק מהנוסעים לא יצליחו להגיע לבחינה בגלל העיכוב, אך המוקדן הפנה אותם להגיש תלונה במוקד לתלונות הציבור. בניסיון להתגבר על התקלה - הם ירדו בתחנת הרכבת בהרצליה - שם ביקשו עזרה ממנהל התחנה - אך לשווא.

"מנהל התחנה התבטא כלפינו בבוטות ובגסות", סיפר דניאל אוליאל מפתח תקווה שהיה בדרכו לבחינה הפסיכומטרית בשיחה עם ערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט. "ניסינו לבקש שימצא לנו פיתרון, או אפילו יזמין לנו מונית ספיישל, אבל הוא ביקש שנצא מהמשרד ונסתדר לבד, אחרת הוא ייקרא למאבטחים".

"הבחינה שלי מתחילה בשעה 9:00 ואני עדיין עוד לא בטוח שאגיע בזמן", אמר דניאל בשעה 8:10 כשהיה באזור בנימינה. לאחר שהתארגנו יחד, הם לקחו מונית שהביאה אותם ברגע האחרון ליעדם. "אני עדיין לא בטוח מה יהיה עם הבחינה, אבל שילמנו לא מעט על הנסיעה".

עו"ד משה פרידמן מפתח תקווה שהיה בדרכו לקבל פסק דין בבית המשפט בחיפה, לא מתכוון להשלים עם היחס שקיבלו מהנהלת הרכבת: "אנחנו מתארגנים קבוצה של אנשים ונשקול להגיש תביעה נגד רכבת ישראל", אמר עו"ד פרידמן. "בגלל האיחור אני אקבל פסק דין בהיעדרי".

תגובת הרכבת

מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "רכבת ישראל מסיעה מדי יום כ-340 רכבות על פני כל הארץ, ולעיתים מתרחשות תקלות טכניות. מנהלי התחנות מעדכנים את הנוסעים הממתינים, אודות שינויים בלו"ז, בזמן אמת".

"רכבת שהייתה אמורה לצאת בשעה 06:45 מת"א לחיפה, התעכבה בשל תקלה טכנית. בתחנת הרכבת כרז מנהל התחנה כי הרכבת לחיפה צפויה להיכנס לתחנה בעיכוב של כ-8 דקות. בטווח הדקות האלו נכנסה רכבת סדירה לנתניה, ומספר נוסעים שיעדם חיפה, וככל הנראה לא שמעו את הודעת מנהל התחנה, עלו על הרכבת. יש לציין כי יעדי הרכבות, בעברית ובאנגלית, מופיעים בשילוט אלקטרוני על צידי הקרונות ובתאי הנוסעים".