4 רבנים פנו לקבלת סירוס כימי

לפי נתונים שנאספו במרפאה מיוחדת המציעה סירוס כימי, רבים מהפונים לטיפול הם מהמגזר החרדי ובינהם גם ארבעה רבנים. המטופלים מגיעים בדרך כלל לאחר שהמשפחה לחצה עליהם או שהרב המליץ להם להגיע למקום. הקושי הוא שלאחר מספר טיפולים המטופל בטוח כי הבריא, מפסיק את הטיפול ולרוב חוזר לסורו

פונים למרפאה בלחץ הרב (רויטרס)

מתגברים על היצר: ארבעה רבנים פנו בשנים האחרונות למרפאת מיוחדת המציעה סירוס כימי כדי לטפל בדחפים המיניים שלהם, כך עולה מנתונים שהצטברו במרפאה לטיפול בנושא הפועלת בירושלים. העיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם כי אף אחד מהרבנים לא התמיד בטיפול, ולא ידוע מה מצבם של הרבנים היום.

המרפאה הייחודית מציעה את שירותיה באזור ירושלים, ומסכמת 17 שנות פעילות בנתון מפתיע. מתוך 120 מטופלים, רק 44 היו חילונים. "עבריני המין החרדים הם אוכלוסיה מיוחדת", מסביר פרופ' רסלר, מומחה לנושא בבית חולים הדסה. "דווקא המודעות באוכלוסיה זו גבוהה יותר, ועל כן יש יותר פונים לטיפול ממגזר זה בהשוואה למגזרים אחרים", הוסיף פרופ' רסלר.

"הם מגיעים אחרי שעשו דברים בישיבה או במקווה"

בציבור החרדי יש "מאכרים" שמתווכים בין התוקפים למרפאה, רבים נוספים מופנים על ידי רב הקהילה או האישה שלוחצת עליהם לטפל בבעיה. הקושי הוא שרובם לא מתמידים בטיפול. לאחר מספר חודשים הם מרגישים שהצליחו להתגבר על הבעיה, אך בפועל הם צפויים לחזור לסורם.

הטיפול כולל זריקה חודשית לשריר הישבן. ההשפעה שלו היא ירידה מיידית בחשק המיני, חוסר יכולת להגיע לזקפה ופגיעה בפוריות. תופעות הלוואי יחסית קשות וכוללות השמנה, גלי חום, נשירת שיער וחולשה. קושי נוסף הוא שניתן להתגבר על הסירוס בעזרת ויאגרה או כדורי טסטוסטרון.