קק"ל: 50 שנה יידרשו לשיקום נזקי השריפות ברחבי הארץ

האש שהשתוללה במספר מוקדים ברחבי הארץ כילתה יותר מ-300 אלף עצים ו-3,000 דונמים של חורש טבעי. "מדובר ביום בו היו הכי הרבה שריפות מאז מלחמת לבנון השנייה", אומרים בקק"ל ופונים למשטרה: לחקור מיד את הנסיבות שגרמו לשריפות הקשות. מתחזקת ההערכה: מדובר בהצתות

אומדים את הנזקים, מלקקים את הפצעים: יותר מ-300 אלף עצים ו-3,000 דונמים של חורש טבעי עלו באש בשריפות הענק שהשתוללו ברחבי הארץ - כך הודיעו בקק"ל. ההערכות הן כי יעברו 50 שנים עד שיקום הנזק העצום כתוצאה מהדליקות.

"מדובר ביום בו היו הכי הרבה שריפות מאז מלחמת לבנון השנייה", אמרו הערב בקק"ל. כעת נשקלת האפשרות לרשת את היערות ושמורות הטבע במצלמות. "אנו דורשים ומצפים מהמשטרה לחקור את השריפות במידה שמדובר בהצתות", נמסר מקק"ל.

מתחזקת ההערכה: השריפה הגדולה בבית שמש - בגלל הצתה

במקביל ממשיכה המשטרה לחקור את נסיבות השריפה שהשתוללה היום שעות ארוכות באזור בית שמש. בשל חשש מהתפשטות הלהבות פונה מושב שדות מיכה על כל תושביו - לאחר שהאש הגיעה עד קו הבתים והלולים במקום. הודות לפעילות מהירה ויעילה, הצליחו הכבאים להשתלט על האש לקראת שעות הערב.

בשירותי הכבאות רואים בחומרה את גל השריפות שמכה באזור ובירושלים בימים האחרונים. על פי גורמים בשירותי הכבאות, לא ייתכן שמדובר במקריות בכל המקרים, וכי הכל תוצאה של מזג האוויר. גורמים במשטרה ובכוחות הכיבוי רמזו היום כי ייתכן שמדובר או בגורמים לאומניים השולחים את אנשיהם להצית את היערות והחורשים הטבעיים, או בגורמים חרדים, במסגרת המאבק שהם מנהלים לאחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק