שומרון: אישה בהריון נהרגה בתאונת דרכים

בדרך לבית החולים הדסה עין כרם ירושלים נקבע מותה של אישה בחודש שישי להריונה, שנפגעה בתאונת דרכים קשה בשומרון. פראמדיקים נלחמו על חייו של העובר, אך ללא הואיל: "הייתה לנו סיבה כפולה לנסות להחיות את האישה". בתאונה היה מעורב גם נהג פלסטיני, שפונה במצב בינוני ע"י הסהר האדום

אישה ישראלית שהייתה בהריון נהרגה בצהריים כתוצאה מתאונת דרכים קשה סמוך לגשר ביר זית, מצפון לרמאללה, סמוך ליישוב נווה צוף בשומרון.

הנהגת, בהריון בחודש שישי, נפצעה בתחילה באורח קשה מאוד, טופלה במקום ופונתה במסוק לכיוון בית החולים הדסה עין כרם בירושלים, אך מתה מפצעיה עוד לפני שהמסוק הגיע. פראמדיקים נלחמו על חייו של העובר, אך ללא הואיל - מותו נקבע.

באופן טראגי, אחת מנהגות האמבולנס שהגיעו למקום היא חברתה הטובה של ההרוגה.

"ראינו שני רכבים זרוקים בצד הדרך, האישה ברכב הישראלי לצערנו הייתה ללא סימני חיים", סיפר לערוץ החדשות צוריאל חזי, פרמדיק מד"א שהגיע למקום. "בגלל שהיא בהריון ניסינו לבצע בה פעולות החייאה במשך כמעט שעה. בכל מקרה אנחנו מנסים לבצע החייאה, אבל הפעם הייתה לנו סיבה כפולה גם בגלל העובר. אבל צערנו לא הצלחנו להחזיר סימני חיים".

כשנשאל הפרמדיק על סיכויי של עובר בן שישה חודשים לשרוד אחרי תאונה כזו, כשאמו נהרגה, ענה: "לדעתי סיכוי אפסי ביותר, הן בגלל מצב האישה, הן בגלל מכניזם התאונה, הן בגלל גיל העובר". נהג פלסטיני שהיה מעורב אף הוא בתאונה נפצע באורח בינוני ופונה על ידי "הסהר האדום".

סנ"צ דורון ישראלי, קצין אגף התנועה של מחוז ש"י, אמר על סיבת התאונה כי "אנו בודקים איזה רכב מהם סטה. אנחנו יודעים בדיוק איפה הייתה הסטייה, אבל מוקדם מדי לגבש תמונה סופית על אף שיש לנו את הממצאים הראשונים מהזירה".

"האישה הותירה מאחוריה שלושה ילדים", הוסיף סנ"צ ישראלי. "בעלה נמצא בבית החולים כעת".

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק