חגיגת בר מצווה עצובה לאמיר בלחסן

הנער אמיר בלחסן מיהוד, שנפצע בתאונת פגע וברח עדיין שוכב מחוסר הכרה. אך הוריו החליטו, שלמרות מצבו - יהיה לאמיר טקס בר מצווה. עם החברים מהכיתה שלא עוזבים אותו למרות הכל נערך לאמיר טקס בר-מצווה עצוב

זה היה אמור להיות היום המשמח ביותר בחייו של אמיר בלחסן, יום עלייתו לתורה. הנער שנפצע אנושות בשנה שעברה בתאונת "פגע וברח" ביהוד עדיין מוגדר צמח, ולמרות זאת החליטו בני המשפחה והחברים לחגוג איתו את בר המצווה.

אמיר נפצע בזמן שחצה את הכביש על סקייטבורד חשמלי. זוג שנסע ברכב פגע בו בעוצמה ונמלט מהמקום. על פי עדויות המשיכו הנוסעים ברכב בנסיעתם, ניקו את המכונית מהפגיעה ויצאו לאכול במסעדה ללא כל נקיפות מצפון.

בעקבות התאונה נפצע אמיר קשה ומאז הוא אינו מתקשר עם סביבתו כלל. היום, למרות כל הקשיים והכאב ליוו אותו משפחתו וחבריו לבית הכנסת שם העלו אותו לתורה. במשך כל היום רק קיוו בסביבתו של אמיר לראות שהוא שומע, מבין ורואה שהיום הוא חוגג בר מצווה.

"רק מקווים שיתעורר"

"מתי שהיה צריך לשמוח בכינו, ושהיה צריך לבכות צחקנו", מספרת בעצב מוניקה, אמו של אמיר. לדבריה, במהלך היום לא היה כל כעס אלא רק שמחה, על חגיגתו של אמיר. "אנחנו מקווים שתפילותינו ייענו", אמר בסוף הטקס אביו של אמיר, שלא הפסיק לבכות כשהוא מלווה בחבריו הטובים של אמיר.

גם אחרי הטקס שני חבריו הקרובים של אמיר, שגדלו איתו מאז שהיה צעיר נשארים צמודים למיטה מקווים שיתעורר. "אם מוניקה צריכה, היא יודעת שהיא יכולה לקרוא לנו ואז נתייצב", מספר נבו, חברו של אמיר. "יותר מהכל אנחנו רק רוצים שיתעורר".

רוצים לקבל עדכוני חדשות בזמן אמת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק