הרב יעקב יוסף פונה לבית החולים

יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, שהיה ממנהיגי המאבק בהפרדת התלמידות בעמנואל פונה הערב לבית החולים לאחר שחש חולשה. תחילה סברו שעבר אירוע לב, אך בהמשך הרופאים שללו זאת. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. בעקבות האירוע שיעוריו של הרב התבטלו ליומיים הקרובים

הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף ומי שעמד מאחורי העתירה נגד הורי הבנות מעמנואל חש הערב ברע ופונה במהירות לבית החולים "שערי צדק" בעיר. על פי הדיווח בערוץ הראשון, הרב עבר אירוע לבבי, אולם בהמשך התברר כי לא מדובר בהתקף לב.

הרב יוסף, ליווה את יואב ללום שהיה התובע בפרשת ההפרדה הגזעית של הבנות בבית הספר "בית יעקב" ביישוב עמנואל. בעקבות האירוע יצאה הודעה לפיה בוטלו שיעוריו של הרב ביומיים הקרובים, עד שיחול שיפור במצבו הבריאותי.

בשבוע שעבר הודיע יוסף כי הוא מפסיק את מעורבותו בפרשת עמנואל לאחר שנשמעו איומים על חייו ועל חיי בני משפחתו. יום לפני החלטתו לפרוש מליווי התיק, התייחס אביו של הרב יעקב יוסף, הרב עובדיה יוסף לפרשה כשאמר בדרשה השבועית שלו: "מי שפונה לערכאות, אין לו מקום בעולם הבא".

חסידי סלונים תקפו את הרב

הרב עובדיה יוסף הוסיף: "אתם יודעים מה דעתי על בית המשפט העליון. רוצה לומר לכם, דברי הרמב"ם, כל מי שפונה לערכאות, לבתי המשפט החילוניים שפוסקים לא לפי דין תורה...כאילו חירף וגידף".

עשרות חסידי סלונים ניסו לתקוף לפני כשבוע וחצי את הרב יעקב יוסף בעקבות תמיכתו בעתירת ללום. בסביבתו של הרב יעקב יוסף הגנו עליו וחילצו אותו מהמקום מיד, ללא פגע. בעקבות המקרה מהומה התרחשה בשכונת הבוכרים שם מלמד הרב.