מאות צועדים בצפון למען גלעד שליט: "איבדנו את הערכים"

מאות מתושבי נהריה יצאו היום לצעדה בקריאה לשחרר את החייל החטוף. "להחזיר את ערך 'כולם למען אחד'", אמרה מיקי גולדווסר שהשתתפה בצעדה. "אני מצפה שמאות אלפים יגיעו לצעדה ביום א'. יש לשחרר את גלעד עכשיו"

למענו: מאות בני אדם צעדו הבוקר בנהריה תחת הכותרת "צעדת החופש למען שחרור גלעד שליט", במסגרת אירועי יום השנה הרביעי לנפילתו של החייל בשבי. בין משתתפי הצעדה הייתה גם מיקי גולדווסר, אימו של אודי ז"ל, שנהרג ונחטף על-ידי החיזבאללה ביולי 2006. "זו צעדת הקדמה שבאה בקריאה לאנשים לבוא למסע של משפחת שליט שיתחיל ביום ראשון", אמרה גולדווסר על צעדת החופש בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

המשתתפים בצעדה הניפו את תמונותיו של שליט, נופפו בדגלי ישראל וענדו גם את הסרט הצהוב - שמסמל את המאבק לשחרור שליט. "אנחנו באים במסר לשחרר את גלעד עכשיו. אפילו אתמול", אמרה גולדווסר. "זו הזעקה הלא אילמת של תושבי נהריה ואפילו הצטרפו אלינו אנשים מחוץ לעיר שהגיעו לחזק ולעבות את השורות".

"רוצה לראות מאות אלפים"

גולדווסר הגדירה את המסע אליו צפויה לצאת משפחת שליט ביום ראשון, בתמיכה של אלפי אנשים, לא כמסע פרטי, אלא כזה שנועד להחזיר את הערכים. "במשך 60 שנים אנחנו נמצאים תחת שלטון חוזר וחוזר שמדרדר את מערכת הערכים שעליהן בנינו את המדינה", אמרה.

לדברי גולדווסר, הפעילים למען שליט יכולים ללמוד מהפגנות החרדים סביב הפרשה מעמנואל. "הם יצאו במאות אלפים על מה שנראה להם שרמסו להם משהו ערכי שקשור לחיים שלהם", הסבירה.

"אני רוצה לראות את אותם מאות אלפים שבאים לצעדה ולהחזיר את אותם ערכים שאנחנו איבדנו", הדגישה גולדווסר. "אני רוצה להחזיר את ערך האחד למען כולם וכולם למען אחד, את ערך המחויבות של המדינה לחייליה ושל העם לחייליו". היא קראה לאזרחי ישראל להצטרף למשפחת שליט במאבק עד שגלעד ישוב הביתה.

אירועי תמיכה ומחאה ברחבי הארץ - הצעדה ביום א'

במספר מוקדים ברחבי הארץ מציינים היום את יום השנה הרביעי לנפילתו בשבי של גלעד. מלבד הצעדה המאורגנת שנערכת בנהריה, חולקו גם בלונים צהובים לאות הזדהות עם המאבק בירושלים.שיירת אופנועים מיוחדת יצאה מאוהל הגיוס האזרחי למען שליט בגן שרונה בתל אביב, שמטרתה להעביר למספר שגרירים של מדינות זרות מכתב הקורא להם לעשות ככל שביכולתם לשחרר את שליט.

נועם שליט, שצפוי לשוב בשעות הצהריים מרומא, ייפגש בהמשך היום עם השגריר הצרפתי בישראל. בשעה 19:00 תיערך קבלת שבת מיוחדת למען שליט מול ביתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בקיסריה.

ברק: להשיב את גלעד -אך לא בכל מחיר 

ובזמן שבישראל מציינים את יום השנה הרביעי לחטיפתו של גלעד שליט, מתייחס היום שר הביטחון אהוד ברק למאמצים להביא לשחרורו של החייל החטוף. גם ביום הכואב, מדגיש ברק כי יש להמשיך לנהל את המשא ומתן בצורה שקולה. "חיוני להביא אותו, ולא בכל מחיר - אבל להביא אותו", הוא אומר בראיון במהלך ביקורו בוושינגטון.

"עד עכשיו לא הצלחנו להביא אותו וזו נשארת חובה מרכזית שלנו", מוסיף שר הביטחון. "אני חושב ששתי ממשלות עסקו בנושא ואני מצר שלא הצלחנו עד היום". ברק הדגיש כי בממשלה ימשיכו לעסוק בשחרור שליט ביום ובלילה, וכל זאת עד אשר ישוב גלעד להוריו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

4 שנים בלי גלעד - סיקור מיוחד:

ישראל מציינת 4 שנים לחטיפת שליט  

מיוחד: הצעדה למען גלעד מהאוויר 

אורות הקולוסיאום וחומות י-ם כבו למען גלעד

חוסר המידע על מיקומו של שליט: כישלון צה"לי או תחכום של חמאס?

חמאס מציין 4 שנים לחטיפת שליט בסרטון חדש