18 אלף ישראלים נסעו בחודש שעבר לטורקיה

בחודשים ינואר-מאי ביקרו כ-72 אלף ישראלים בטורקיה. בחודש שעבר ירדה כמות הנוסעים ל-18 אלף בלבד, ירידה של 59% לעומת השנה שעברה. ישראלי שביקר לאחרונה בטורקיה מספר: "אנחנו מעניינים עכשיו רק את המהגרים הערבים וכמובן את ארדואן, אבל יש לו כרגע מספיק בעיות עם הכורדים"

החרם הישראלי עובד? נראה שכן (עיבוד תמונה)

רגע לפני אירועי המשט לעזה, בחודש מאי האחרון, נהרו כ-18 אלף תיירים ישראלים לטורקיה - כך עולה מנתונים שפרסמה היום לשכת התיירות בטורקיה. מדובר בעלייה של 1% בהשוואה לחודש מאי 2009, אך בנפילה של 59% לעומת מאי 2008.

בסיכום ביניים של שנת 2010 ניתן לראות, כי בחודשים ינואר-מאי ביקרו כ-72 אלף ישראלים בטורקיה, לעומת 64 אלף בתקופה המקבילה בשנת 2009. בחודשים ינואר-מאי 2008, אז היחסים בין המדינות היו חמים יותר, ביקרו בטורקיה 162 אלף ישראלים.

הנתונים של חודש יוני צפויים להיות צוננים הרבה יותר בעקבות ארועי המשט לעזה. כידוע, המטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה פרסם אזהרת מסע לנוסעים לטורקיה, מה שהביא לגל של ביטולי נסיעות.

"אנחנו לא מעניינים את הטורקים"

עם זאת, מסתבר שהישראלים הטסים לטורקיה נהנים במדינה שיחסיה עם ישראל עולים על שרטון. בפורום "טורקיה - שפה ותרבות" באתר תפוז כותב אחד הגולשים: "אתמול הגעתי לאיסטנבול, המטוס היה חצי מלא, כמובן ללא תיירים ישראלים, קצת קונקשן ואנשי עסקים שעובדים בטורקיה. מזג האוויר יפה לאחר לילה גשום במיוחד, כנראה שגם מחר ומחרתיים יהיה כך".

"אזכור השם ישראל בחדשות ירד פלאים, אנחנו לא בדיוק מעניינים את הטורקי ברחוב, אולי רק את המהגרים הערבים שחיים פה וכמובן את ארדואן, כרגע יש לו צרות גדולות שמעסיקות אותו מול הכורדים, נקווה שימשיך כך. אז זהו, נתחיל לחזור למצב רגיל עד השיגעון הבא שלו שלדעתי יפרוץ כאשר הספינה האירנית או הלבנונית יגיעו לכיוון עזה, נקווה שלא אבל זה הרושם שלי".

"היום נודע לי שיש אזהרת מסע לטורקיה ולכן כנראה לא מגיעים לטורקיה ולאיסטנבול. נו באמת. העם הטורקי כל כך שקוע בעצמו שכל היום באוטובוסים, במטרו, בשוק לא שמעתי כלום על פיצוץ האוטובוס עד שקראתי בפורום. עוד לא הספקתי אפילו להתעדכן אצל בעלי על החדשות של היום. ארדואן מאשים את המדיה שמנפחת את הטרור ... חחחח ... 7 שנים המדיה פחדה ממנו ושתקה. עכשיו שמדווחים אמת מהשטח אז המדיה נגדו".

באתרי תיירות שונים, אגב, ניתן למצוא היום מבצעי הכל כלול לטורקיה במחיר של החל מ-300 דולר לשלושה ימים.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק