חום כבד: שוב נשבר שיא בצריכת החשמל

היום בשעה 15.00 הגיע שיא הביקוש לחשמל של המשק בישראל ל- 10,700 מגוואט, 100 מגוואט יותר מהשיא הקודם שנרשם רק אתמול. חברת החשמל סיפקה כ- 10,050 מגוואט מתוך 10,800 מגוואט שביכולתה של החברה לייצר. שרב כבד שורר ברחבי הארץ ושריפות משתוללות

שיא של כל הזמנים בצריכת החשמל בישראל נמדד היום בסביבות השעה 15:00. חברת החשמל מדווחת כי הביקוש לחשמל הביקוש לחשמל במשק בישראל הגיע ל-10,700 מגוואט, 100 מגוואט יותר מהשיא הקודם שנרשם רק אתמול.

חברת החשמל סיפקה כ-10,050 מגוואט ואת כל השאר סיפקו יצרני החשמל הפרטיים וכן עסקים שנמצאים בהסכמים עם חברת החשמל. יכולת הייצור של חברת החשמל עומדת היום על 10,800 מגוואט.

שיא הביקוש הקודם נרשם כאמור רק אתמול, השיא שלפני כן נרשם ב-30 בינואר 2008 ועמד אז על 10,200 מגוואט. במקום הרביעי ב"מצעד" נרשם השיא של 29 ביוני 2007, שעמד על 10,070 מגוואט חשמל.

חברת חשמל מבקשת: דחו שימוש במוצרים צורכי אנרגיה

בשל החום הכבד והחשש מעומסים במערכת החשמל. בעקבות זאת קוראת חברת החשמל לציבור להימנע משימוש במכשירים בעלי הספק חשמלי גבוה בשעות הבוקר, ולדחות זאת לשעות הערב המאוחרות, או מחר בשעות הבוקר המוקדמות.

חברת החשמל מבקשת לדחות את השימוש במדיחי כלים, מכונות כביסה, תנורי אפייה, כיריים חשמליים ודודי חשמל. בנוסף מציינים בחברת החשמל כי מומלץ לכוון את המזגן לטמפרטורה של 25 מעלות.

כדי להימנע מהתייבשות מומלץ לשתות הרבה מים, ואם כבר יצאתם מהמזגן שאותו כיוונתם ל-25 מעלות, מומלץ לצאת עם כובע ומשקפי שמש.

בכל הארץ: יותר מ-30 מעלות

שריפת חורש גדולה פרצה ליד היישוב עצמון במשגב. שני בני אדם נפגעו, אחד באורך קשה, הוא פונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. הפצוע השני נפגע באורח בינוני עד קשה ופונה באמבולנס.

מוקדם יותר היום דיווחנו על צוותים רבים מתחנות ירושלים ובית שמש הפועלים לכיבוי דליקות שפרצו בשישה מוקדים באזור הבירה: בתלפיות, בקרית יובל, בקטמון וביציאה מהעיר. בנוסף התקבלו דיווחים על שריפות שמשתוללות בצור הדסה ובעמק האלה.

גם החום הכבד הגיע היום לשיאו: בשעות היום ינועו הטמפרטורות בכל רחבי הארץ בין 27 לבין 44 מעלות. המקום החם ביותר צפוי להיות באילת, עם 44 מעלות, אך גם באר שבע, טבריה וים המלח יצטרפו למועדון ה-40+, כשבמקרה האחרון צפויים תנאי מזג האוויר לגרום לכך שבאי המקום ירגישו כמו ב-54 מעלות.

ספרו לנו איך אתם מתמודדים עם החום ושלחו תמונות לפייסבוק של חדשות 2