מחיר השרב: 2 פצועים קשה בשריפה

בשריפת חורש גדולה ליד היישוב עצמון נפצעו שני בני אדם שככל הנראה סייעו לצוותי הכיבוי במאמצע כיבוי האש שפרצה באזור. משעות הבוקר פועלים צוותי כיבוי רבים בירושלים בניסיון להשתלט על גל שריפות שפרץ במוקדים שונים בבירה

שריפת חורש גדולה פרצה ליד היישוב עצמון במשגב. שני בני אדם נפגעו, אחד באורך קשה, הוא פונה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. הפצוע השני נפגע באורח בינוני עד קשה ופונה באמבולנס.

חמישה מטוסי כיבוי מסייעים לצוותי הכיבוי במאמצים להשתלט על הלהבות. מבדיקה ראשונית של האירוע עולה כי שני הפצועים עסקו בסיוע לצוותי הכיבוי בניסיון לכבות את השריפה שפרצה סמוך לעצמון.
 
בשל הרוחות העזות והחום הכבד השריפה התלקחה במהירות. צוותי כיבוי מהגליל המערבי יצאו למקום, אך אין במקום גישה לכלי רכב. בשלב זה הצוותים מנסים למנוע מהאש להגיע לבתי היישובים באזור.

גל הצתות בירושלים

מוקדם יותר היום דיווחנו על צוותים רבים מתחנות ירושלים ובית שמש הפועלים לכיבוי דליקות שפרצו בשישה מוקדים באזור הבירה: בתלפיות, בקרית יובל, בקטמון וביציאה מהעיר. בנוסף התקבלו דיווחים על שריפות שמשתוללות בצור הדסה ובעמק האלה.

צוותי הכיבוי מספרים על עומס רב שנוצר על הכבאים שפועלים מסביב לשעון כדי לנסות להגיע לכל המוקדים. לדברי להב אסף אברס, דובר שירותי הכבאות באזור ירושלים, קיים חשד להצתות מכוונות. "הצוותים קורסים, טיפלנו ב-70 דליקות באזור ירושלים רק בארבעת הימים האחרונים".

"אני לא זוכר עומס כזה בכל שנותי בשירותי הכבאות", ציין אברס והוסיף "הזרנוקים לא מספיקים להתייבש וכבר מתקבלת קריאה על שריפה נוספת".

עד כה לא דווח על נפגעים בשריפה, ומשירותי הכבאות נמסר שהצוותים הצליחו להשתלט על האש. "ריבוי המוקדים מחייב בדיקה ברמה של משטרת המחוז", טוען אברס. "הצוותים עובדים מסביב לשעון ונזקקנו גם לסיוע של הצבא בכיבוי האש".

החום הכבד מקשה על מלאכת הכיבוי

גם החום הכבד הגיע היום לשיאו: בשעות היום ינועו הטמפרטורות בכל רחבי הארץ בין 27 לבין 44 מעלות. המקום החם ביותר צפוי להיות באילת, עם 44 מעלות, אך גם באר שבע, טבריה וים המלח יצטרפו למועדון ה-40+, כשבמקרה האחרון צפויים תנאי מזג האוויר לגרום לכך שבאי המקום ירגישו כמו ב-54 מעלות.

בשל עומס החום הכבד, מומלץ להצטייד באמצעי הגנה מהשמש, לרבות קרם הגנה, כובע ומשקפי שמש, וכמובן להרבות בשתייה. הספירה לאחור לקראת חזרת העונה הקרירה והנעימה מתחילה היום.