חשד להצתות בבירה: גל שריפות בי-ם

צוותי כבאות פועלים מאז שעות הבוקר בירושלים בניסיון להשתלט על גל שריפות שפרץ המוקדים שונים בבירה. הצוותים התפרסו באזור תלפיות, קריית יובל, רמות, ובכניסה לעיר. "אנחנו לא זוכרים עומס כבכל שנות עבודתנו", סיפר לחדשות 2 דובר שירותי הכבאות. "הזרנוקים לא מספיקים להתייבש ואנחנו כבר יוצאים לשריפה הבאה"

"צוותי הכיבוי לא עומדים בעומס" (חדשות 2)

גל הצתות באזור ירושלים: צוותים רבים מתחנות ירושלים ובית שמש פועלים לכיבוי דליקות שפרצו בשישה מוקדים באזור הבירה: בתלפיות, בקרית יובל, בקטמון וביציאה מהעיר. בנוסף התקבלו דיווחים על שריפות שמשתוללות בצור הדסה ובעמק האלה.

צוותי הכיבוי מספרים על עומס רב שנוצר על הכבאים שפועלים מסביב לשעון כדי לנסות להגיע לכל המוקדים. לדברי להב אסף אברס, דובר שירותי הכבאות באזור ירושלים, קיים חשד להצתות מכוונות. "הצוותים קורסים, טיפלנו ב-70 דליקות באזור ירושלים רק בארבעת הימים האחרונים".

"אני לא זוכר עומס כזה בכל שנותי בשירותי הכבאות", ציין אברס והוסיף "הזרנוקים לא מספיקים להתייבש וכבר מתקבלת קריאה על שריפה נוספת".

עד כה לא דווח על נפגעים בשריפה, ומשירותי הכבאות נמסר שהצוותים הצליחו להשתלט על האש. "ריבוי המוקדים מחייב בדיקה ברמה של משטרת המחוז", טוען אברס. "הצוותים עובדים מסביב לשעון ונזקקנו גם לסיוע של הצבא בכיבוי האש".