תאמינו או לא: היום יהיה חם יותר

אם הייתם אמיצים מספיק כדי לצאת החוצה, בוודאי תוך דקות בודדות חיפשתם מקלט ממוזג מהחום. בכמה ערים בדרום צפוי חום כבד של מעל 40, בים המלח צפויים המבקרים להרגיש כמו ב-54 מעלות. החדשות הטובות: מהערב יחדור אוויר קר ומחר תורגש הקלה אמיתית

מכת השרב נמשכת: עומס החום הכבד שפוקד את ישראל צפוי להמשיך גם הבוקר, כאשר באזורים רבים תחצה הטמפרטורה את קו ה-40 מעלות.

במהלך הלילה, שהיה החם ביותר השנה עד כה, נמדדו 26 מעלות בתל אביב, 25 בלוד ו-24 באשדוד. בירושלים עמדה הטמפרטורה בלילה על 28 מעלות, בבאר שבע 26 ובאילת התמודדו התושבים והמבלים בבתי המלון עם 31 המעלות.

בשעות היום ינועו הטמפרטורות בכל רחבי הארץ בין 27 לבין 44 מעלות. המקום החם ביותר צפוי להיות באילת, עם 44 מעלות, אך גם באר שבע, טבריה וים המלח יצטרפו למועדון ה-40+, כשבמקרה האחרון צפויים תנאי מזג האוויר לגרום לכך שבאי המקום ירגישו כמו ב-54 מעלות.

המקום היחיד בו לא צפוי להיות מורגש עומס החום מחר הוא מעוז השלג הישראלי, אתר החרמון, שם צפויות "רק" 27. עומסי חום קלים צפויים גם בצפת, חיפה, נתניה, חדרה, רעננה, כפר סבא, פתח תקווה, בני ברק וירושלים והסביבה.

בשל עומס החום הכבד, מומלץ להצטייד באמצעי הגנה מהשמש, לרבות קרם הגנה, כובע ומשקפי שמש, וכמובן להרבות בשתייה. הספירה לאחור לקראת חזרת העונה הקרירה והנעימה מתחילה היום.

ספרו לנו איך אתם מתמודדים עם החום ושלחו תמונות לפייסבוק של חדשות 2

גם היום: חשש מעומס על מערכת החשמל

שיא של כל הזמנים בצריכת החשמל בישראל נמדד אתמול בסביבות השעה 15:00. חברת החשמל דיווחה כי הביקוש לחשמל הביקוש לחשמל במשק בישראל הגיע ל-10,600 מגוואט.

חברת החשמל סיפקה כ-10,050 מגוואט ואת כל השאר סיפקו יצרני החשמל הפרטיים וכן עסקים שנמצאים בהסכמים עם חברת החשמל. יכולת הייצור של חברת החשמל עומדת היום על 10,800 מגוואט.

בשל כך, גם היום מבקשת חברת החשמל מהציבור להימנע משימוש במכשירים בעלי הספק חשמלי גבוה בשעות הבוקר, ולדחות זאת לשעות הערב המאוחרות, או מחר בשעות הבוקר המוקדמות.

חברת החשמל מבקשת לדחות את השימוש במדיחי כלים, מכונות כביסה, תנורי אפייה, כיריים חשמליים ודודי חשמל. בנוסף מציינים בחברת החשמל כי מומלץ לכוון את המזגן לטמפרטורה של 25 מעלות.