אושר: 22 בתים ייהרסו במזרח ירושלים - 66 יוכשרו

מהומה פרצה מחוץ לישיבת ועדת התכנון והבנייה של עיריית ירושלים, שהחליטה על הריסת 22 מבנים בלתי חוקים סמוך לשכונת סילוואן במזרח העיר. נציגי ועד השכונה מחו על ההחלטה וטענו שהעירייה זורקת אותם לרחוב. בעירייה, לעומת זאת, מברכים, ומבקשים להדגיש ש-75% מהבנייה הלא חוקית הוכשרה למעשה

ועדת התכנון והבנייה של עיריית ירושלים אישרה היום הריסת 22 בתים לא חוקיים סמוך לשכונת סילוואן שבמזרח העיר, וזאת במסגרת תוכנית "גן המלך" לבניית גן ארכיאולוגי. נציגי ועד המחאה של תושבי השכונה הגיעו לישיבה על מנת למחות על ההחלטה ובמקום התפתחה מהומה.

לטענת התושבים, העירייה זורקת אותם לרחוב ולא נותנת להם מענה חלופי אמיתי. לעומת זאת, בעירייה טוענים כי התושבים שבתיהם יהרסו יקבלו היתרים לבנות במקום אחר בשכונה.

על פי ההחלטה שאושרה, יוכשרו 75% מעבירות הבנייה הקיימות (66 בתים קיימים) ויוסדרו מגורים חוקיים לתושבי המקום. עוד עולה כי האזור האמור מיועד להפוך להיות תיירותי תוך פיתוח שטחי מסחר, מסעדות וגלריות לאמנים.

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת בירך על החלטת הוועדה. "לגן המלך היו קיימות שלוש חלופות", אמר ברקת, בהתייחס לשתי האפשרויות האחרות: להרוס את כל המבנים הבלתי חוקיים או להתעלם ולהמשיך את המצב הקיים. "העירייה בחרה בחלופה אשר מאזנת בין הצרכים השונים", הוסיף ברקת.

בקרוב צפוי גם משרד מבקר המדינה לפרסם דוח בנושא. במסגרת הדוח תבחנה הסיבות שהובילו לכך שבמשך שנים לא אכפת העירייה את עבירות הבנייה באזור.