מדי שנה: 20 הרוגים ב"פגע וברח"

שניאור חשין, שנהרג ביום שישי בתאונת "פגע וברח", יובא היום למנוחות, אולם בינתיים חושף דוח חמור של עמותת "אור ירוק" כי כ-11 אלף בני אדם נפגעו בעשור האחרון בתאונות "פגע וברח" בישראל. "אנשים חושבים שאם הם יימלטו מזירת התאונה הם יקבלו עונש פחות חמור - וזו טעות", אמר מנכ"ל העמותה. צפו בדברים

נוטשים מבלי להושיט עזרה: תאונות דרכים הפכו מזמן לחלק משגרת החיים בישראל. נראה שאיש כבר לא מתרגש מהסטטיסטיקה על מספר ההרוגים מדי שנה - אבל נתונים חדשים שחושף דוח של עמותת "אור ירוק" מגלה שבחלק גדול מהתאונות מדובר ב"פגע וברח".

כאלף איש נפגעים מדי שנה בממוצע בתאונות "פגע וברח" בישראל, כך עולה מהדוח שמתבסס על נתוני תאונות דרכים ונפגעי פגע וברח לשנים 2000-2009. מנתוני הדוח עולה ש-10,797 איש נפגעו בעשור האחרון בתאונות מבלי שקיבלו סיוע מהנהג הפוגע.

"המספרים מעידים על מגיפה בחברה הישראלית"

הדוח מגלה ש-20 אנשים בממוצע מוצאים את מותם בתאונות מסוג זה בשנה. בשנת 2009 חלה אמנם ירידה קלה במספר התאונות מסוג זה, אך מספר הנפגעים גדל בהשווואה לשנת שקדמה לה. בשנה האחרונה אירעו בישראל 645 תאונות "פגע וברח" בדרגות חומרה שונות, 924 אנשים נפגעו ומתוכם 10 נהרגו ו-64 נפצעו קשה.

"תאונות פגע וברח הן מהעבירות החמורות והאכזריות שקורות בכביש", אמר מנכ"ל עמותת "אור ירוק" שמואל אבואב, בראיון לערוץ החדשות. "המספרים נותרים גבוהים, ומדי שנה נהרגים יותר מדי אנשים אשר ננטשים בזירה כשהם מתבוססים בדמם, מספר המקרים בישראל מצביע על כך שמדובר במגפה".

"תאונת פגע וברח היא העבירה החמורה ביותר בקובץ עבירות התעבורה", טען אבואב. "אנשים חושבים שאם הם יימלטו מהזירה, הם לא יקבלו עונש חמור - וזו טעות. היא מבטאת זלזול חמור בחיי אדם, הפקרה של נפגעים בשטח, שאילו היו זוכים לעזרה ייתכן שאפשר היה להצילם, או לכל הפחות להקל על סבלם ולמזער את הנזק שנגרם להם".

רוצים לקבל עדכוני חדשות לפיסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תאונת הפגע וברח - סיקור מיוחד:

הדורס בכה: "מתפלל שאין לי קשר לזה"

החשד נגד מור: הריגה והפקרה

חשד: אנשים נוספים היו עם מור בזמן התאונה

במשטרה חושדים: מור נהג בשכרות

דורס בנו של השופט חשין הסגיר עצמו למשטרה

"דריסת בנו של חשין - כמו רצח"