בהלול מתנצל: אינני תומך בטרור

ראיון אוהד שקיים זוהיר בהלול עם מארגנת משט הנשים הלבנוני הצליח להפתיע גם אותו. המרואיינת שדיברה על כמיהתה לעזור לתושבי עזה, התגלתה כאשתו של לבנוני שהורשע במעורבות ברצח חרירי והתבטא לא פעם נגד ישראל. "לא הכרתי את הביוגרפיה שלה וכמובן שאני מתנער מהתבטאויות נגד ישראל", אומר עכשיו בהלול. האזינו לדבריו

שדרן הרדיו זוהיר בהלול עורר פליאה רבה לאחר ראיון אוהד שערך עם מארגנת משט הנשים לעזה שאמור לצאת בקרוב מלבנון בדרכו לחופי עזה. בהלול, שנתפס כסמל למתינות וסובלנות בחברה הערבית בישראל, הביע תמיכה ברעיון המשט וכינה את בת שיחו "אישה גדולה". במהלך הראיון הוא אף בחר להתעלם לא פעם מבחירתה לגנות את ישראל "היישות הגזלנית".

רוצים לקבל עדכונים על המשט הלבנוני? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אותה אישה היא סמר אל חאג', אשתו של לבנוני שישב בכלא בארבע השנים האחרונות בעקבות מעורבותו ברצח ראש ממשלת לבנון לשעבר רפיק אל חרירי, שבוצע על ידי גורמי חיזבאללה וגורמים סורים. לפני כשלושה שבועות היא ובעלה אף נפגשו עם מנהיג החיזבאללה חסן נסראללה באופן אישי, שזכה לברכות מבני הזוג על התמיכה בשחרור הבעל.

"אני מתנער מהפוליטיקה של המשט"

לדברי בהלול, הוא לא היה מודע לרקע שממנו מגיעה אל חאג' בשעה שראיין אותה והביע אהדה בנושא המשט עצמו והעזרה שהוא מציע לתושבי עזה. "ראיינתי אותה בלי להכיר את כל הביוגרפיה שלה, אני לא מכיר את ההיסטוריה של כל מרואיין", אמר בהלול הבוקר בראיון לגלי צה"ל. "כמובן שאני מתנער מהרקע הפוליטי שלה".

"כמובן שאני מתנער מכל התבטאות של בעלה (של חאג') נגד העם היהודי וברור לי בדיעבד שיש רקע פוליטי, אבל לא ידעתי את הדברים מראש", ציין בהלול וציין את הרקע לדברי הברכה שאמר בראיון שנערך ברדיו שמס בשפה הערבית. "יש גינוני לשון שחברי הישראלים אינם מכירים אותם. הבעתי הערכה לאישה שדיברה על אהבתה לעם הפלסטיני ועל הדאגה שהן מגלות לתושבי עזה".

לדברי בהלול, לא חל שום שינוי במדיניותו. "המשט אמור לכלול מגוון של נשים מהעולם הערבי, שכמהות לעזור לאלה שלא מצליחים לקבל דברים שנמצאים בבסיס קיומו של האדם", אמר בהלול. "אני מרגיש שהמדינה שלי מקדשת את זכות קיומה, אבל לא עוצרת לחשוב על זכות קיומו של האחר. אחרי הכל המשט הזה הוא אקט סמלי שיוליד שביב של תקווה".