הרב יעקב יוסף פרש ממאבק עמנואל

מובילי מאבק פרשת האפליה בעמנואל נחלשים: הרב יעקב יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, שליווה את מאבק הספרדים באפליה בבית הספר לבנות בעמנואל הודיע כי יפרוש מעיסוק בעניין. הסיבה לכך היא איומים שקיבל יוסף על חייו ועל בני משפחתו. בדרשה השבועית אמר אמש עובדיה יוסף: "מי שפונה לערכאות, אין לו מקום בעולם הבא"

בנו של הרב עובדיה יוסף, יעקב יוסף שהיה ממובילי המאבק בהפרדה בבית הספר לבנות בעמנואל הודיע כי הוא פורש מעיסוק בפרשה. הודעה זו הגיעה לאחר סדרת איומים שקיבל הרב על חייו ועל חיי בני משפחתו.

הרב יעקב יוסף ליווה את העותרים בתיק וחיזק אותם במאבקם נגד האפליה בין הספרדיות לאשכנזיות בבית הספר. אביו של הרב יעקב יוסף, הרב עובדיה יוסף התייחס אתמול לפרשה כשאמר בדרשה השבועית שלו: "מי שפונה לערכאות, אין לו מקום בעולם הבא".

הרב יוסף הוסיף: "אתם יודעים מה דעתי על בית המשפט העליון. רוצה לומר לכם, דברי הרמב"ם, כל מי שפונה לערכאות, לבתי המשפט החילוניים שפוסקים לא לפי דין תורה...כאילו חירף וגידף".

הבוקר: הכרעת בית המשפט

עוד הוסיף הרב כי "יש בתי דין רבניים, הם ייפסקו הלכה, על פיהם יקום דבר, לא חס ושלום ילכו לבית משפט חילוני, כל אדם יהודי יעשה ככה".

היום צפוי בית המשפט העליון לקבוע האם לשלוח את אמהות הבנות מעמנואל למאסר לאחר שלא התייצבו ביום חמישי האחרון לריצוי עונשן. גורמים בפרקליטות ובמשרד החינוך קראו בימים האחרונים לשנות את הפסיקה, ולאפשר לאמהות להישאר עם ילדיהן.