צפו: עשרות ילדים הפגינו מול כלא מעשיהו

יום לאחר מעצרם של ההורים מעמנואל הגיעו עשרות חרדים, בהם ילדים, אל כלא מעשיהו וקיימו עצרת מחאה לפני כניסת השבת. "מי יעשה קידוש?", תהו הילדים ושרו כדי לעודד את רוחם של האבות הכלואים. כך זה נראה

עשרות חרדים, בהם ילדים קטנים, הגיעו בשעות הצהריים אל כלא מעשיהו וקיימו עצרת מחאה ותמיכה בהורים מעמנואל שנשלחו למאסר לאחר שהפרו את הוראת בג"ץ.

במהלך הפגנת הכוח המרשימה שרו המשתתפים מול חומות הכלא, רקדו ונשאו תפילות לפני כניסת השבת. הם החזיקו שלטים וביקשו לעודד את רוחם של חבריהם העצורים באמצעות חלות שהביאו עמם. "גוט שאבאס, אבא", קראו הילדים ותהו: "מי יעשה קידוש?"

הבוקר עיכב בג"ץ עד יום ראשון את מאסרן של 22 האמהות שלא התייצבו לריצוי עונשן אתמול ב-17:00 כפי שנקבע. ההחלטה התקבלה בתום מרתון דיונים לילי בהשתתפות היועץ המשפטי לממשלה, בכירי המשטרה ואנשי משרד הרווחה.

לטענת גורמים בחסידות סלונים, הנשים לא הצליחו לשאת את הלחץ הנפשי הכרוך בנטישת ילדיהן. אחת מהנשים ילדה בת במהלך הלילה.

ביום ראשון יתכנס בג"ץ שוב כדי לדון בעניין. במקביל תמשיך המשטרה לחפש אחר שני אבות שעדיין לא התייצבו.

המאבק בעמנואל - שאלות ותשובות

מה קבע בג"ץ?
צוות שופטי העליון, ובראשו השופט אדמונד לוי, החליט כי הורים לתלמידות אשכנזיות בבית הספר "בית יעקב" שסירבו לשלוח את בנותיהן ללמוד לצד ילדות ממוצא ספרדי ייכנסו לבית הכלא.

מה מספר שהיו אמורים להיכנס למאסר?
צו בית המשפט התייחס ל-61 הורים לבנות במוסד החינוכי, אך לא כולם התייצבו למאסר כפי שנדרשו.

כמה זמן ישהו ההורים בבית המעצר?
על פי החלטת בית המשפט העליון יישלחו ההורים אל מאחורי סורג ובריח למשך שבועיים.

מי ידאג לילדים? על מנת לאפשר להורים להמשיך בטיפול בילדיהם הקטנים, אישר להם בית המשפט לבקש את דחיית מאסרו של אחד מבני הזוג עד לשחרור השני. בנוסף פטר בית המשפט ממאסר אמהות לילדים בעלי צרכים מיוחדים.

מה יקרה אם ההורים ימשיכו בסירובם?
על מנת לסיים את הפרשה העגומה, יוכלו ההורים בשנת הלימודים הבאה, כך על פי המתווה המתגבש, לשלוח את בנותיהן למסגרת חינוכית אחרת אשר אינה ממומנת על ידי המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק