לידיעת הרוחצים: המדוזות מתקרבות לחופי ת"א וראשל"צ

מזג האוויר הלוהט גורם ללא מעט ישראלים לרוץ אל חופי הים. החדשות הרעות: המדוזות מתכננות להרוס את חווית השחייה לכל מי שמתכנן להשתכשך במימי החופים מראשון לציון ועד לתל אביב

הטרנד הלוהט של קיץ 2010 הוא אומנם המשטים לחופי ישראל, אבל בשבועות האחרונים משטים מסוג אחר לגמרי עושים דרכם לכיווננו- נחילי ענק של מדוזות.

כבר לפני שלושה שבועות החלו להגיע דיווחים ראשונים על נחילי מדוזות שהגיעו לחופי ישראל, שנמצאים כרגע בעיקר באזור אשדוד ואשקלון, במרחק של כשני ק"מ מהחוף. הנחיל התקרב לחופים וכעת הוא נמצא כ-800 מטרים מהחופים, והמדוזות האלה מתכננות להרוס את חווית השחייה לכל מי שמתכנן להשתכשך במימי החופים מראשון לציון ועד לתל אביב.

בשל זיהום מי הים ודיג יתר, ישנם פחות דגים בים. המדוזות, ש"רבות" עם הדגים על אותו מזון, נהנות ממזון רב יותר בהיעדר דגים ולכן מגיעות מוקדם יותר לאזורנו. תוסיפו על כך את התחממות האוקיינוסים המאפשרת למדוזה חיים נוחים יותר, ותקבלו זמן ארוך יותר מהרגיל שבו המדוזות צורבות את המתרחצים.

ואם הזכרנו התחממות - הנה צירוף המילים שבוודאי לא התגעגעתם אליו: "הביל במישור החוף". גל חום הגיע לאזורנו והטמפרטורות היום ומחר יהיו גבוהות מהרגיל בעונה. בגולן ימדדו 34 מעלות בשיא עד 19 בלילה, בחיפה 31-23, בירושלים 22-31, בבאר שבע 36-20, באילת 42-28 ובתל אביב אמנם "רק" 29 מעלות, אך הלחות תגיע ל-70%.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק