רפתנים איתרו את מדריך הטיולים הנעדר

מדריך ההישרדות ניר גור שנעלם שלשום נמצא אמש בריא ושלם בצומת בצפון הארץ. רפתנים מיגור הבחינו בו סמוך לרפת הקיבוץ כשהוא חבול ומבולבל. הרפתנים יצרו קשר עם בת זוגתו של גור והוא הועבר לטיפול בבית החולים, בהמשך יועבר לחקירה

בתום חיפושים נרחבים שנערכו אתמול ושלשום, המשטרה איתרה אמש את מדריך ההישרדות ניר גור כשהוא בריא ושלם לאחר שרפתנים מקיבוץ יגור שהבחינו בו כשהוא משוטט ברפת.  

הרפתנים הבחינו תוך כדי עבודתם בגור נכנס לרפת כשהוא לבוש במעט בגדים, נראה מבובל וחבול וביקש מהם מים. גור זכר את מספרו של אחד הטלפונים הסלולריים של בני משפחתו והרפתנים איתרו את בת זוגתו.

צוות מד"א שהגיע למקום העביר לטיפול בית החולים את מדריך הטיולים, שככל הנראה סובל עדיין מהקליע שנותר בראשו מהפגיעה בשנה שעברה.

רוצים לקבל עוד עדכונים לפייסבוק שלכם? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני שמונה חודשים נעלם גור ונמצא כשהוא פצוע קשה ללא בגדיו סמוך לאתר ההנצחה "מצפה גדות" שבצפון. בני משפחתו אמרו אמש כי הוא נעלם פעם נוספת וכי אינם יודעים דבר על מקום הימצאו.

"קיבלתי כדור בראש"

רק בסוף חודש ינואר שוחרר לביתו גור, שנמצא ירוי בראשו ברמת הגולן בסוף חודש ספטמבר בשנה שעברה, לאחר שלושה חודשי שיקום בבית החולים לוינשטיין. הוא הגיע לבית החולים רמב"ם עם פגיעת ראש קשה כשהוא על גבול חוסר הכרה. עם שיפור במצב הכרתו הוא הועבר בסוף חודש אוקטובר 2009 להמשך טיפול במחלקה לשיקום חבלות מוחיות בבית לוינשטיין.

בזמנו, סיכם את תקופת השיקום שלו כתקופה של קרבה משפחתית מאוד גדולה וזמן איכות שבו בילה עם כל אחד מילדיו, שלא עזבו אותו אף לא לרגע ותמכו בו מאוד במהלך כל שלושת החודשים. בשיחה עם חדשות 2 לאחר שחרורו, התקשה גור לשחזר את שעבר. "קיבלתי כדור בראש, אין לי מושג ממי", אמר אז. "אני לא חושד במישהו".

לדברי מדריך ההישרדות, הדבר הראשון שעולה בזיכרונו הוא בית לווינשטיין. על ההיעלמות, הירי, או האקדח אין מה לדבר. "אני אפילו לא זוכר בית חולים", הוא סיפר. בזמן שגור פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב אנוש, החלה המשטרה לבדוק את נסיבות האירוע ולא הצליחה למצוא את האקדח באזור בו אותר.

כל כיווני החקירה נבדקו, אבל מה שקרה בשטח עדיין אינו ברור: האם נפלט כדור, האם אלמונים ניסו לרצוח את גור - נשאר בגדר תעלומה. "התחושה שלי שזו הייתה תאונה", אמר מדריך ההישרדות. "לא בוודאות".