מת התינוק של טלי עטר שנרצחה

אחותה של טלי ז"ל סיפרה בראיון לגל"צ כי התינוק ייטמן לצדה של אמו, שנרצחה בדקירות סכין על ידי שכנתה מזל בר-אושר. עטר נרצחה כשהייתה בחודש ה-8 להריונה, ובארבעת הימים האחרונים התינוק אושפז במצב קשה

הרצח באשדוד הפך לרצח כפול: ארבעה ימים אחרי הרצח המזעזע של טלי עטר ז"ל, בני משפחתה נאלצו להיפרד גם מבנה הפעוט, שהיה מאוזפש במצב אנוש בבית החולים קפלן ברחובות.

רוצים לקבל עדכון עם פתיחת משפטה של הדוקרת? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טלי עטר ז"ל נרצחה באשדוד ביום ראשון האחרון בדקירות סכין. החשודה ברצח היא שכנתה מזל בר אושר שמתגוררת באותו בניין בו גרה טלי עם ילדיה ברובע א' בעיר. התינוק אושפז ביום ראשון האחרון בפגייה בבית החולים לאחר שהרופאים יילדו אותו בניתוח קיסרי דחוף. מותה של טלי עטר נקבע דקות לאחר הניתוח, והרופאים קיוו להציל את חיי הפעוט. 

"כשהאישה הגיעה לבית החולים היא הייתה למעשה ללא סימני חיים והעובר היה עם דופק והוצא בניתוח קיסרי", סיפר לחדשות 2 פרופ' אריק שינוול מבית החולים קפלן ברחבות. "אך עברו מספר דקות שבהן הוא לא קיבל חמצן שגרמו לו לפגיעה הדרגתית בכל מערכות הגוף". בשעה האחרונה מצבו הידרדר ולבסוף נקבע כאמור מותו.

הדוקרת שיחזרה את הרצח בתחפושת

תחת אבטחה כבדה של עשרות שוטרים וכוחות יס"מ, וכשהיא מחופשת כדי למנוע את זיהויה, הובאה אתמול לפנות בוקר מזל בראושר לזירת הרצח ברחוב סיני באשדוד - ושיחזרה את הדקירה הקטלנית שהביאה למותה של שכנתה, טלי עטר ז"ל.

בבית העלמין באשדוד הובאה שלשום למנוחות טלי עטר, שנרצחה בחודש השמיני להריונה בדקירות סכין. בין בני המשפחה הרבים שהגיעו ללוות אותה היו גם שכנים רבים, שחלקם היו עדים לרצח הנורא שאירע לאור יום ברובע א' באשדוד.

"היא מצטערת על התוצאה ומייחלת שהתינוק יחיה"

בבית המשפט השלום באשדוד הוארך שלשום ב-10 ימים מעצרה של מזל בראושר (38), החשודה ברצח טלי עטר בדקירות סכין. בראושר חשודה ברצח, גרימת מוות בכוונה תחילה והחזקת סכין לשם תקיפה. על ספסל הנאשמים הזילה בראושר דמעות, ואמרה כי התקשרה במהלך התקרית מספר פעמים למשטרה, כדי "לדווח שטלי עטר תוקפת אותה". 

בבית המשפט התברר כי ייתכן שלמעשה הרצח הייתה "סנונית ראשונה" כבר בעבר - לפני שש שנים, בשנת 2004, הורשעה בראושר בעבירת אלימות, כך טען התובע המשטרתי בדיון, אולם סירב למסור פרטים נוספים אודות אותה עבירה. 

עורך דינה של החשודה מטעם הפרקליטות הציבורית, עו"ד תומר אורינוב, טען בדיון כי בראושר הותקפה על ידי הנרצחת, והוויכוח ביניהן התפתח לריב אלים ללא כוונה תחילה מצדה של בראושר. "אני יכול לומר שהחשודה מאד מצטערת על מה שקרה, על התוצאה, והיא מייחלת שהתינוק יישאר בחיים", דברי עורך הדין.

החשודה ניסתה לזמן את המשטרה מספר פעמים במהלך האירוע, כך טען עורך הדין, ואף נפצעה במהלך הוויכוח האלים שהתפתח. "היו התנכלויות רבות מצד המנוחה. על חזה של מרשתי ישנה שריטה המעידה על כך שהיא זו שהותקפה", אמר עו"ד אורינוב.

אחותה של טלי: "שיספה לה את הגרון כמו צאן לטבח"

במשפחתה של עטר עדיין מתקשים לעכל את שאירע. "היא שיספה לה את הגרון כמו צאן לטבח, בלי רחמים ובלי שמץ של מחשבה", אמרה איריס מרציאנו, אחותה של עטר. "אנחנו לא מצליחים להבין ולעכל את מה שעובר עלינו", סיפרה בבכי.

"היה ויכוח בין השתיים", שחזרה מרציאנו, המתגוררת באותו הבניין, בדירה שמול דירת אחותה. "היא העירה לטלי, והשתיים החליפו גידופים. ואז היא שיספה לה את הגרון".

בתה של איריס בדיוק שבה הביתה מבית הספר, ירדה מההסעה ונחרדה לגלות את דודתה מתבוססת בדמה בבניין. "היא עדיין לא מוכנה לדבר על הכל עם הפסיכולוג. טלי שכבה שם לבד, אף אחד לא ניגש אליה".

"כל דבר רע היא הפכה לטוב"

על החשודה ברצח מזל בראושר אמרה מרציאנו: "הבעיה היא בהתנהגות שלה. רק אדם אחוז טירוף יכול לדקור מישהו אחר שמונה פעמים בבטן, זה משהו בראש. כשאורבים לבנאדם עם סכין - זה משהו שנקרא 'אקראי'?! אם זה לא תכנון לרצח, אז מה כן?!".

איריס המשיכה לספר על אחותה: "היא הייתה אישה שלעולם לא הייתה יכולה להרע לאף אחד. היא שכנה לבבית שישבה עם כולם. כל נושא הוויכוחים רחוק ממנה, היא צחקה מכל דבר - וכל דבר רע הפכה לטוב. כל הסיטואציה הזו הזויה, זה לא אמיתי. כולי תקווה שלא יקרו עוד מקרים כאלה".

רצח בהריון - סיקור מיוחד:

האחות: "גרונה של טלי שוסף כמו צאן לטבח"

הדוקרת במשטרה: מצטערת - אבל לא מתחרטת

השכנה: "ככה לרצוח בגלל לכלוך במדרגות?"

עדי ראייה: "היא נרצחה לעיני ילדיה"

רצח באשדוד: אשה הרה נדקרה בסכין מטבח