חרדים התעמתו עם שוטרים ביפו; 20 נפצעו

למעלה מ-2,000 חרדים התעמתו בשעות הצהריים עם כוחות המשטרה בשכונת אנדרומדה ביפו, בניסיון להפסיק את העבודות הארכיאולוגיות במקום. המפגינים שרפו דגלי ישראל וקראו קריאות "נאצים". המשטרה הגיבה בירי גז מדמיע, לפחות 15 מפגינים ו-5 שוטרים נפצעו. כתב חדשות 2 הותקף במהלך סיקור האירוע

יותר מ-2,000 חרדים התעמתו היום עם כוחות המשטרה בשכונת אנדרומדה ביפו, בניסיון להפסיק את העבודות הארכיאולוגיות במקום. הם הביעו מחאה על המשך העבודות, בטענה כי מטרתן להזיז קברים עתיקים ממקומם.

רוצים לקבל עדכונים על שידורים חיים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבוקר הגיעו המפגינים, חלקם מאזור ירושלים, והמשיכו את מחאתם נגד המשך העבודות. הם שרפו דגלי ישראל, קראו קריאות "נאצים", השליכו אבנים, שרפו צמיגים, הבעירו פחים והתעמתו עם המשטרה. כוחות רבים של יס"מ ומג"ב, פעלו כדי להשתלט על המפגינים ובעימותים נפצעו כ-15 מפגינים וכן חמישה שוטרים באורח קל עד בינוני.

כתב חדשות 2 הותקף על ידי כמה מהמפגינים, אשר ניתקו את אמצעי השידור שלו ומנעו ממנו את המשך סיקור האירוע. על צוותי הטלוויזיה והצלמים הושלכו גם בקבוקי מים. אמש הפגינו כ-200 חרדים במקום, במחאה על המשך העבודות. כוחות רבים של משטרה הגיעו למקום ההפגנה ועצרו שלושה מפגינים שהתפרעו.

למרות הימצאות גז מדמיע במקום במשטרה מציינים כי לא נעשה שימוש בגז נגד המפגינים וייתכן שהמפגינים עצמם השתמשו בגז פלפל במהלך ההפגנה.