רבנים יכריעו: לנתק את תינוקה של טלי ז"ל מהמכשירים?

תינוקה של טלי עטר ז"ל, שנרצחה על ידי שכנתה באשדוד, מאושפז כבר 4 ימים בבית החולים קפלן במצב קשה מאד, ללא שיפור במצבו. המשפחה פנתה לרבנים שיכריעו בשאלת הניתוק ממכונות ההנשמה וההחייאה

לאחר ארבעה ימים של אשפוז ומאמצי הצלה אינטנסיביים בבית החולים קפלן ברחובות, משפחתה של טלי עטר ז"ל שנרצחה באשדוד ביום ראשון האחרון על ידי שכנתה שוקלת לנתק את התינוק שהוצא מבטנה ממכשירי ההחייאה וההנשמה אליהם הוא מחובר.

רוצים לקבל עדכון שוטף על מצבו של התינוק? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התינוק מאושפז כבר 4 ימים בפגייה בבית החולים, מצבו קשה מאוד והוא לא מפגין שום סימני שיפור. משפחתה של הנרצחת פנתה היום לרבנים, בבקשה שיסייעו להם להכריע בסוגיית ניתוק ממכשירי החייאה.

הדוקרת שיחזרה את הרצח בתחפושת

תחת אבטחה כבדה של עשרות שוטרים וכוחות יס"מ, וכשהיא מחופשת כדי למנוע את זיהויה, הובאה אתמול לפנות בוקר מזל בראושר לזירת הרצח ברחוב סיני באשדוד - ושיחזרה את הדקירה הקטלנית שהביאה למותה של שכנתה, טלי עטר ז"ל.

בבית העלמין באשדוד הובאה שלשום למנוחות טלי עטר, שנרצחה בחודש השמיני להריונה בדקירות סכין. בין בני המשפחה הרבים שהגיעו ללוות אותה היו גם שכנים רבים, שחלקם היו עדים לרצח הנורא שאירע לאור יום ברובע א' באשדוד.

הרופאים יילדו את התינוק בניתוח קיסרי דחוף על מנת להציל את חייו, לאחר שאמו הגיעה במצב אנוש לבית החולים.

"היא מצטערת על התוצאה ומייחלת שהתינוק יחיה"

בבית המשפט השלום באשדוד הוארך שלשום ב-10 ימים מעצרה של מזל בראושר (38), החשודה ברצח טלי עטר בדקירות סכין. בראושר חשודה ברצח, גרימת מוות בכוונה תחילה והחזקת סכין לשם תקיפה. על ספסל הנאשמים הזילה בראושר דמעות, ואמרה כי התקשרה במהלך התקרית מספר פעמים למשטרה, כדי "לדווח שטלי עטר תוקפת אותה". 

בבית המשפט התברר כי ייתכן שלמעשה הרצח הייתה "סנונית ראשונה" כבר בעבר - לפני שש שנים, בשנת 2004, הורשעה בראושר בעבירת אלימות, כך טען התובע המשטרתי בדיון, אולם סירב למסור פרטים נוספים אודות אותה עבירה. 

עורך דינה של החשודה מטעם הפרקליטות הציבורית, עו"ד תומר אורינוב, טען בדיון כי בראושר הותקפה על ידי הנרצחת, והוויכוח ביניהן התפתח לריב אלים ללא כוונה תחילה מצדה של בראושר. "אני יכול לומר שהחשודה מאד מצטערת על מה שקרה, על התוצאה, והיא מייחלת שהתינוק יישאר בחיים", דברי עורך הדין.

החשודה ניסתה לזמן את המשטרה מספר פעמים במהלך האירוע, כך טען עורך הדין, ואף נפצעה במהלך הוויכוח האלים שהתפתח. "היו התנכלויות רבות מצד המנוחה. על חזה של מרשתי ישנה שריטה המעידה על כך שהיא זו שהותקפה", אמר עו"ד אורינוב.

אחותה של טלי: "שיספה לה את הגרון כמו צאן לטבח"

במשפחתה של עטר עדיין מתקשים לעכל את שאירע. "היא שיספה לה את הגרון כמו צאן לטבח, בלי רחמים ובלי שמץ של מחשבה", אמרה איריס מרציאנו, אחותה של עטר. "אנחנו לא מצליחים להבין ולעכל את מה שעובר עלינו", סיפרה בבכי.

"היה ויכוח בין השתיים", שחזרה מרציאנו, המתגוררת באותו הבניין, בדירה שמול דירת אחותה. "היא העירה לטלי, והשתיים החליפו גידופים. ואז היא שיספה לה את הגרון".

בתה של איריס בדיוק שבה הביתה מבית הספר, ירדה מההסעה ונחרדה לגלות את דודתה מתבוססת בדמה בבניין. "היא עדיין לא מוכנה לדבר על הכל עם הפסיכולוג. טלי שכבה שם לבד, אף אחד לא ניגש אליה".

"כל דבר רע היא הפכה לטוב"

על החשודה ברצח מזל בראושר אמרה מרציאנו: "הבעיה היא בהתנהגות שלה. רק אדם אחוז טירוף יכול לדקור מישהו אחר שמונה פעמים בבטן, זה משהו בראש. כשאורבים לבנאדם עם סכין - זה משהו שנקרא 'אקראי'?! אם זה לא תכנון לרצח, אז מה כן?!".

איריס המשיכה לספר על אחותה: "היא הייתה אישה שלעולם לא הייתה יכולה להרע לאף אחד. היא שכנה לבבית שישבה עם כולם. כל נושא הוויכוחים רחוק ממנה, היא צחקה מכל דבר - וכל דבר רע הפכה לטוב. כל הסיטואציה הזו הזויה, זה לא אמיתי. כולי תקווה שלא יקרו עוד מקרים כאלה".

למרבה הצער, גם מצבו של התינוק שיולד אמש בבהילות, רגע לפני פטירתה של טלי, לא משתפר. "הוא במצב מאוד קשה, מונשם ומפרכס", אמרה מרציאנו.

רצח בהריון - סיקור מיוחד:

האחות: "גרונה של טלי שוסף כמו צאן לטבח"

הדוקרת במשטרה: מצטערת - אבל לא מתחרטת

השכנה: "ככה לרצוח בגלל לכלוך במדרגות?"

עדי ראייה: "היא נרצחה לעיני ילדיה"

רצח באשדוד: אשה הרה נדקרה בסכין מטבח