בת זוגו של מדריך הטיולים: "עזרו לנו למצוא את ניר שוב"

מדריך הטיולים הוותיק ניר גור היה אמור להגיע לפגישה בת"א אתמול בבוקר - אך עקבותיו נעלמו. רק לפני 8 חודשים הוא אותר פצוע קשה עם קליע בראשו לאחר שנעדר מספר ימים, ואמש שוב הוא נעלם. בת זוגו אומרת הבוקר לחדשות 2: "אני נוטה לחשוב שיש איזשהו קשר בין המקרים. לכל האזרחים - אנחנו מבקשים את עזרתכם"

יעל טל, בת זוגו של מדריך הטיולים וההישרדות ניר גור, הנעדר מאתמול, פונה הבוקר לציבור הרחב בבקשה לסייע באיתורו של בן זוגה. גור נמצא לפני שמונה חודשים כשהוא פצוע קשה, ללא בגדיו, סמוך לאתר ההנצחה "מצפה גדות" שבצפון. בני משפחתו אמרו אמש כי הוא נעלם פעם נוספת וכי אינם יודעים דבר על מקום הימצאו.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשתהיה התפתחות בפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות האחרונות עורכים כוחות משטרה גדולים חיפושים אחריו. "אתמול בבוקר בסביבות 8:30 בבוקר הוא יצא מהבית לכיוון מכללת סמינר הקיבוצים בתל אביב, במטרה לראיין סטודנטים לתכנית לימודים שהוא מתכנן לפתוח בשנה הבאה", סיפרה טל לחדשות 2.

"כבר יצאו ג'יפים ואנשי חיפוש שמחפשים בכל אזור הקריות והקיבוצים הקרובים פה, על חוף הים וכדומה. ואנחנו נתחיל לדבר עם נהגי אוטובוסים ורכבות, לראות אולי מישהו שמע אולי מישהו ראה", אמרה טל ופנתה לציבור הרחב - "אנחנו מבקשים את עזרתכם. אם מישהו ראה אתמול במהלך היום או היום את ניר באיזשהו מקום אנא צרו איתנו קשר, צרו קשר עם המשטרה, על מנת שנוכל למצוא אותו שוב". 

על השאלה האם לדעתה יש קשר בין מקרה ההיעלמות לפני 8 חודשים לבין המקרה הנוכחי, השיבה בת זוגו של גור כי "באמת שאין לי מושג אפילו על מה לחשוב ועל מה לדמיין. אני נוטה לחשוב שיש איזשהו קשר, אבל יכול להיות גם שלא. אנחנו צריכים לזכור שניר עבר פגיעה מאוד חמורה בראש והוא סובל גם היום מכאבי ראש מאוד קשים. יכול מאוד להיות שקרה לו משהו רפואי שבגללו הוא נעלם".

חולצה סגולה, מכנסיים אפורים וסנדלי שורש

בפעם האחרונה שנצפה גור (61), הוא לבש חולצת טריקו סגולה, מכנסי דגמ"ח אפורים קצרים וסנדלי שורש. הוא נשא תיק צד קטן בצבע כחול והרכיב משקפי שמש. הוא יצא כאמור אתמול בבוקר מביתו לכיוון תל אביב: הוא אמור היה לעלות על אוטובוס מקריית חיים לרכבת - ומשם לתל אביב, שם הייתה אמורה להיות לו פגישה, אליה הוא לא הגיע.

אולם בשעות הצהריים כשהחלו בני המשפחה לנסות ולתפוס אותו - הבינו כי הוא פשוט לא עונה. בחלוף מספר שעות הוגשה תלונה במשטרה, ובערב הגיעו נציגי המשטרה לביתו על מנת לנסות ולאתר פרטים נוספים אודות היעלמותו. בני המשפחה ניסו לחייג לטלפון הסלולרי של גור מספר פעמים, אך השיחה הועברה ישירות למשיבון. העובדה הזו מקשה גם על המשטרה לאתר את מקום הימצאו על פי איכון הטלפון הסלולרי.

סימני אירוע היעלמותו האחרון עדיין ניכרים על פניו של גור - ובהם חלקו העליון של ראשו, שעדיין משותק בחלקו. על היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש לפנות מיידית לתחנת המשטרה הקרובה.

"קיבלתי כדור בראש"

רק בסוף חודש ינואר שוחרר לביתו גור, שנמצא ירוי בראשו ברמת הגולן בסוף חודש ספטמבר בשנה שעברה, לאחר שלושה חודשי שיקום בבית החולים לוינשטיין. הוא הגיע לבית החולים רמב"ם עם פגיעת ראש קשה כשהוא על גבול חוסר הכרה. עם שיפור במצב הכרתו הוא הועבר בסוף חודש אוקטובר 2009 להמשך טיפול במחלקה לשיקום חבלות מוחיות בבית לוינשטיין.

בזמנו, סיכם את תקופת השיקום שלו כתקופה של קרבה משפחתית מאוד גדולה וזמן איכות שבו בילה עם כל אחד מילדיו, שלא עזבו אותו אף לא לרגע ותמכו בו מאוד במהלך כל שלושת החודשים. בשיחה עם חדשות 2 לאחר שחרורו, התקשה גור לשחזר את שעבר. "קיבלתי כדור בראש, אין לי מושג ממי", אמר אז. "אני לא חושד במישהו".

לדברי מדריך ההישרדות, הדבר הראשון שעולה בזיכרונו הוא בית לווינשטיין. על ההיעלמות, הירי, או האקדח אין מה לדבר. "אני אפילו לא זוכר בית חולים", הוא סיפר. בזמן שגור פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב אנוש, החלה המשטרה לבדוק את נסיבות האירוע ולא הצליחה למצוא את האקדח באזור בו אותר.

כל כיווני החקירה נבדקו, אבל מה שקרה בשטח: האם נפלט כדור, האם אלמונים ניסו לרצוח את גור - נשאר בגדר תעלומה. "התחושה שלי שזו הייתה תאונה", אמר מדריך ההישרדות. "לא בוודאות".