מדריך ההישרדות ניר גור נעלם שוב

משפחתו של גור שנמצא לפני כ-8 חודשים ירוי ועירום בצפון, אומרת כי אינה יודעת דבר על מקום הימצאו. הוא היה אמור להגיע לפגישה בת"א אך עקבותיו נעלמו ולא ניתן להשיגו בנייד. רק בינואר השנה שוחרר משיקום

כוחות משטרה עורכים בשעות האחרונות חיפושים נרחבים אחר מדריך הטיולים וההישרדות ניר גור, שנמצא לפני שמונה חודשים פצוע קשה ללא בגדיו סמוך לאתר ההנצחה "מצפה גדות" שבצפון. בני משפחתו אמרו אמש כי הוא נעלם פעם נוספית וכי אינם יודעים דבר על מקום הימצאו.

רוצים לקבל עדכון לפייסבוק שלכם כשתהיה התפתחות בפרשה? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בת זוגו יעל אומרת כי בפעם האחרונה שנצפה גור (61), הוא לבש חולצת טריקו סגולה, מכנסי דגמ"ח אפורים קצרים וסנדלים. הוא נשא תיק צד קטן בצבע כחול והרכיב משקפי שמש. לדבריה, הוא יצא הבוקר מביתו לכיוון תל אביב: הוא אמור היה לעלות על אוטובוס מקריית חיים לרכבת - ומשם לתל אביב, שם הייתה אמורה להיות לו פגישה, אליה הוא לא הגיע.

אולם בשעות הצהריים כשהחלו לנסות ולתפוס אותו - הבינו כי הוא פשוט לא עונה. בחלוף מספר שעות הוגשה תלונה במשטרה, והערב הגיעו נציגי המשטרה לביתו על מנת לנסות ולאתר פרטים נוספים אודות היעלמותו. בני המשפחה ניסו לחייג לטלפון הסלולרי של גור מספר פעמים, אך השיחה הועברה ישירות למשיבון. העובדה הזו מקשה גם על המשטרה לאתר את מקום הימצאו על פי איכון הטלפון הסלולרי.

סימני אירוע היעלמותו האחרון עדיין ניכרים על פניו של גור - ובהם חלקו העליון של ראשו, שעדיין משותק בחלקו. על היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש לפנות מיידית לתחנת המשטרה הקרובה.

"קיבלתי כדור בראש"

רק בסוף חודש ינואר שוחרר לביתו גור, שנמצא ירוי בראשו ברמת הגולן בסוף חודש ספטמבר בשנה שעברה, לאחר שלושה חודשי שיקום בבית החולים לוינשטיין. הוא הגיע לבית החולים רמב"ם עם פגיעת ראש קשה כשהוא על גבול חוסר הכרה. עם שיפור במצב הכרתו הוא הועבר בסוף חודש אוקטובר 2009 להמשך טיפול במחלקה לשיקום חבלות מוחיות בבית לוינשטיין.

בזמנו, סיכם את תקופת השיקום שלו כתקופה של קרבה משפחתית מאוד גדולה וזמן איכות שבו בילה עם כל אחד מילדיו, שלא עזבו אותו אף לא לרגע ותמכו בו מאוד במהלך כל שלושת החודשים. בשיחה עם חדשות 2 לאחר שחרורו, התקשה גור לשחזר את שעבר. "קיבלתי כדור בראש, אין לי מושג ממי", אמר אז. "אני לא חושד במישהו".

לדברי מדריך ההישרדות, הדבר הראשון שעולה בזיכרונו הוא בית לווינשטיין. על ההיעלמות, הירי, או האקדח אין מה לדבר. "אני אפילו לא זוכר בית חולים", הוא סיפר. בזמן שגור פונה לבית החולים רמב"ם בחיפה במצב אנוש, החלה המשטרה לבדוק את נסיבות האירוע ולא הצליחה למצוא את האקדח באזור בו אותר.

כל כיווני החקירה נבדקו, אבל מה שקרה בשטח: האם נפלט כדור, האם אלמונים ניסו לרצוח את גור - נשאר בגדר תעלומה. "התחושה שלי שזו הייתה תאונה", אמר מדריך ההישרדות. "לא בוודאות".