טלי עטר הובאה למנוחות, בנה נלחם על חייו

קרובי משפחה רבים ליוו היום את טלי עטר ז"ל בדרכה האחרונה. בין המשתתפים בלוויה היו גם שכנים רבים שהיו עדים אתמול לרצח הנורא באשדוד, שבו נרצחה טלי בחודש השמיני להריונה. בנה של טלי עדיין מאושפז במצב קשה בביה"ח

בבית העלמין באשדוד הובאה הערב למנוחות טלי עטר, שנרצחה אתמול בחודש השמיני להריונה בדקירות סכין. בין בני המשפחה הרבים שהגיעו ללוות אותה היו גם שכנים רבים, שחלקם היו עדים אתמול לרצח הנורא שאירע לאור יום ברובע א' באשדוד.

רוצים לקבל עדכון ברגע שיהיה עדכון על מצבו של התינוק? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בנה הפעוט של טלי עטר ז"ל עדיין נלחם על חייו בבית החולים קפלן ברחובות. אתמול הרופאים יילדו אותו בניתוח קיסרי דחוף על מנת להציל את חייו, לאחר שאמו הגיעה במצב אנוש לבית החולים. הרופאים מנסים להעריך את מידת הנזק שנגרמה לו כתוצאה מהאירוע הטראומטי, במיוחד לאור העובדה שעבר פרק זמן מסויים שבו לא קיבל חמצן מאמו.

הרופאים מעריכים שיעברו עוד יומיים עד שניתן יהיה להעריך את מידת הפגיעה, כיוון שכל זמן שהפעוט מורדם, לא ניתן להעריך את מצבו הרפואי.

החשודה בדקירה: מקווה שהתינוק לא ימות

בבית המשפט השלום באשדוד הוארך היום ב-10 ימים מעצרה של מזל בראושר (38), החשודה ברצח טלי עטר בדקירות סכין. בראושר חשודה ברצח, גרימת מוות בכוונה תחילה והחזקת סכין לשם תקיפה. על ספסל הנאשמים הזילה בראושר דמעות, ואמרה כי התקשרה במהלך התקרית מספר פעמים למשטרה, כדי "לדווח שטלי עטר תוקפת אותה". 

היום מתברר כי ייתכן שלמעשה הרצח הייתה "סנונית ראשונה" כבר בעבר - לפני שש שנים, בשנת 2004, הורשעה בראושר בעבירת אלימות, כך טען התובע המשטרתי בדיון, אולם סירב למסור פרטים נוספים אודות אותה עבירה. שחזור הרצח, שאמור היה להיערך בשעות הבוקר - ייערך ככל הנראה בהמשך היום.

עורך דינה של החשודה מטעם הפרקליטות הציבורית, עו"ד תומר אורינוב, טען בדיון כי בראושר הותקפה על ידי הנרצחת, והוויכוח ביניהן התפתח לריב אלים ללא כוונה תחילה מצדה של בראושר. "אני יכול לומר שהחשודה מאד מצטערת על מה שקרה, על התוצאה, והיא מייחלת שהתינוק יישאר בחיים", דברי עורך הדין.

החשודה ניסתה לזמן את המשטרה מספר פעמים במהלך האירוע, כך טוען עורך הדין, ואף נפצעה במהלך הוויכוח האלים שהתפתח. "היו התנכלויות רבות מצד המנוחה. על חזה של מרשתי ישנה שריטה המעידה על כך שהיא זו שהותקפה", אמר עו"ד אורינוב.

אחותה של טלי: "שיספה לה את הגרון כמו צאן לטבח"

במשפחתה של עטר עדיין מתקשים לעכל את שאירע אתמול. "היא שיספה לה את הגרון כמו צאן לטבח, בלי רחמים ובלי שמץ של מחשבה", אמרה הבוקר איריס מרציאנו, אחותה של עטר, בראיון לגלי צה"ל. "אנחנו לא מצליחים להבין ולעכל את מה שעובר עלינו", סיפרה בבכי.

"היה ויכוח בין השתיים", שחזרה מרציאנו, המתגוררת באותו הבניין, בדירה שמול דירת אחותה. "היא העירה לטלי, והשתיים החליפו גידופים. ואז היא שיספה לה את הגרון".

בתה של איריס בדיוק שבה הביתה מבית הספר, ירדה מההסעה ונחרדה לגלות את דודתה מתבוססת בדמה בבניין. "היא עדיין לא מוכנה לדבר על הכל עם הפסיכולוג. טלי שכבה שם לבד, אף אחד לא ניגש אליה".

"כל דבר רע היא הפכה לטוב"

על החשודה ברצח מזל בראושר אמרה מרציאנו: "הבעיה היא בהתנהגות שלה. רק אדם אחוז טירוף יכול לדקור מישהו אחר שמונה פעמים בבטן, זה משהו בראש. כשאורבים לבנאדם עם סכין - זה משהו שנקרא 'אקראי'?! אם זה לא תכנון לרצח, אז מה כן?!".

איריס המשיכה לספר על אחותה: "היא הייתה אישה שלעולם לא הייתה יכולה להרע לאף אחד. היא שכנה לבבית שישבה עם כולם. כל נושא הוויכוחים רחוק ממנה, היא צחקה מכל דבר - וכל דבר רע הפכה לטוב. כל הסיטואציה הזו הזויה, זה לא אמיתי. כולי תקווה שלא יקרו עוד מקרים כאלה".

למרבה הצער, גם מצבו של התינוק שיולד אמש בבהילות, רגע לפני פטירתה של טלי, לא משתפר. "הוא במצב מאוד קשה, מונשם ומפרכס", אמרה מרציאנו.

רצח בהריון - סיקור מיוחד:

האחות: "גרונה של טלי שוסף כמו צאן לטבח"

הדוקרת במשטרה: מצטערת - אבל לא מתחרטת

השכנה: "ככה לרצוח בגלל לכלוך במדרגות?"

עדי ראייה: "היא נרצחה לעיני ילדיה"

רצח באשדוד: אשה הרה נדקרה בסכין מטבח