ארוסת השוטר שנהרג: "הוא לא חשש"

ארוסתו של רב סמל מתקדם יהושע (שוקי) סופר, שנהרג הבוקר בפיגוע הירי מדרום לחברון, קיבלה הבוקר את הידיעה על מותו – 3 חודשים לפני שהיו אמורים להינשא. "אני צריכה לחשוב איך אני שורדת הלאה"

"הוא היה אדם מקסים, אי אפשר לדבר עליו בלשון עבר, מי שמכיר אותו יודע שהוא אדם מדהים, נעים הליכות , מסור אוהב שנותן את כל כולו", במילים אלה מתארת עינב בלום את רב סמל מתקדם יהושע (שוקי) סופר, שנהרג הבוקר בירי מן המארב ליד בית חגי.

בעוד שלושה חודשים הם היו אמורים להינשא. "הוא אהב את המשטרה, אהב לעבוד בה והיה גאה לעבוד במשטרת ישראל", סיפרה עינב בראיון לתכנית "שש". "הוא אף לא הביע שום חשש, וכשאני הבעתי חשש הוא הוריד אותי מזה מיד. הוא תמיד היה גאה לשרת את המדינה".

הבשורה המרה על מותו של מי שהיה אמור להיות בעלה תפסה אותה הבוקר במפתיע. "הגיעו לבשר לי על זה בשעה 7:30 בבוקר, אחרי ששמענו בחדשות שהיה פיגוע ליד חברון", סיפרה עינב. "החיים מפסיקים, ואני מנסה לחשוב איך אני שורדת את הרגע".

החקירה: ככל הנראה ירי מרכב חולף

רס"מ יהושוע (שוקי) סופר, בן 39 הוא השוטר שנפטר בשעות הצהריים מפצעיו, לאחר שנפצע קשה בפיגוע הירי. סופר שירת במרחב חברון 14 שנים. הלוויתו תיערך הערב בשעה 18:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין הישן בבאר שבע.

שלושה שוטרים נוספים שנפצעו בפיגוע מאושפזים בבתי החולים במצב בינוני וקל. ההערכה במשטרה היא כי אש נפתחה לעבר הניידת מנשק אוטומטי סמוך ליישוב בית חגי בכביש 60, ממארב מתוכנן היטב בצד הדרך. עם זאת טרם נפסלה האפשרות שמדובר בירי מרכב חולף. כוחות גדולים של צבא ומשטרה מנהלים סריקות באזור הפיגוע בחיפוש אחר המחבלים. תושבי בית חגי ועתניאל הונחו להישאר בבתיהם מחשש שהיורים ייכנסו ליישובים באזור.

"זו הפקרת חיים"

"לצערי מדובר בתזכורת מצערת של פגיעה באזרחים", אמר הבוקר צביקי בר-חי, ראש המועצה האזורית הר חברון, בראיון לערוץ החדשות. "כביש 60 הוא כביש שקט, כל עוד מי שרוצה לפגוע בזדון לא עושה זאת. כוחות הביטחון, צה"ל והשב"כ יודעים שקיים איום כל הזמן ולצערי בתקופה האחרונה קובעי המדיניות לא נותנים להם חופש פעולה. ההנחיות שניתנות לכוחות הביטחון אינן תואמות את האיום הביטחוני שקיים בשטח".

"אנחנו שומרים על שגרה", אמר בר-חי. "התושבים שלנו יודעים מי האויב וחיים במציאות הזו ובמצב הזה. כל פעם שקורה דבר שכזה, שוב העיניים פונות לקובעי המדיניות, מהם אני מצפה שייקחו את המציאות הביטחונית ביתר רצינות ולדעת שהמצב יכול להשתנות בכל רגע נתון".

בימין זעמו על התקרית. "הכתובת הייתה על הקיר", אמר הבוקר ח"כ מיכאל בן-ארי מהאיחוד הלאומי. "ממשלת ישראל הולכת על מדיניות של 'פתיחת המעברים', ולמחבלים מותר לעבור לכל מקום. אנחנו משחררים את המחבלים והמרצחים, כדי שזה ייראה טוב בעולם. זו הפקרת חיים של ממש. המחבלים מנצלים את חופש התנועה כדי לרצוח יהודים, ולא כדי לנהל חיים חופשיים".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק