חברתה של דנה מאור שנהרגה בסין: "הבחורה הכי מדהימה"

קרוביה של הצעירה הישראלית שנהרגה בהתהפכות אוטובוס בסין מתקשים לעכל את הטרגדיה."היא רצתה את הטיול הזה וכל כך התרגשה לנסוע", מספרת חברתה הטובה ומוסיפה: "אנשים לא קולטים ולא מבינים שמשהו כזה יכול לקרות", משתפת חברתה בכאב

בני משפחתה וחבריה של דנה מאור שנהרגה בהתהפכות אוטובוס במערב סין, עדיין מתקשים לעכל את גודל הטרגדיה שפקדה אותם. בראיון לערוץ החדשות מספרת חברתה הטובה: "היא רצתה את הטיול הזה וכל כך התרגשה לנסוע".

"דנה בחורה מדהימה, הבחורה הכי מדהימה שאני מכירה", אומרת בעצב אמילי לשם, אחת מחברותיה הטובות של דנה. לדבריה, דנה "היא בן אדם שתרבויות חדשות מושכות אותו, וזו הסיבה שבחרה להגיע לטיול בסין".

לשם מספרת כי התכתבה עם חברתה במהלך הטיול ושמעה ממנה על החוויות: "היא השתחררה וכל כך נהנתה. היא יצאה לטיול לפני שהיתה אמורה להתחיל ללמוד באוניברסיטה בשנה הבאה".

לדבריה, ההודעה הקשה על מותה של דנה עברה במהירות בין חבריה. "ההודעה עברה בין החברים וישר הגענו לבית המשפחה, שם היו עשרות אנשים כולם בהלם". לשם מוסיפה: "אנשים לא קולטים ולא מבינים שמשהו כזה יכול לקרות . עד שזה לא מכה בך אתה לא מבין עד כמה זה עוצמתי וכמה זה טרגי".

טרגדיה בטיול

 דנה, בת 22, שגדלה בקריית אונו נהרגה במהלך סוף השבוע בהתהפכות אוטובוס בו נסעה במהלך טיול שערכה בסין. צעירה נוספת שהייתה באותו האוטובוס נפצעה באורח קשה - והועברה לטיפול בבית חולים הממוקם באזור.

"נציג שגרירות ישראל בסין יצא למקום התאונה, אך צפוי להגיע רק מאוחר יותר בשל העובדה שהמקום קשה מאוד לגישה", אמרה אמש מאיה קדוש מחדר המצב של משרד החוץ בשיחה עם חדשות 2.

רק בסוף החודש שעבר נהרג עדי פארן, מטייל ישראלי מבאר שבע במהלך טיול טרקטורונים בבוליביה. במהלך הטיול איבד פארן את השליטה על כלי הרכב והידרדר לתהום. הפגיעה הייתה קטלנית ולא הותירה לו סיכוי רב. חודש קודם לכן נמצאה גופתה של אלה דן, מטיילת ישראלית בת 27 מאבן יהודה שצנחה אל מותה במהלך טיול בבוליביה.

עדכונים נוספים בחדשות 2 בפייסבוק