השיר העצוב על גולש הגלים שאיננו

אחד מחברי להקת "הפיל הכחול" הפך למשותק בגלל תאונה. הוא אהב מאוד גלישת גלים וכתב שיר על התסכול - על כך שלא יגלוש עוד. אלא שעכשיו השיר הזה קיבל משמעות חדשה: הוא מספר על חייו ועל מותו של בן "במבי" רום. עכשיו החברים של בן - כולל בר רפאלי - מצטלמים לקליפ של הלהקה ומספרים על האיש הכי שמח - שכבר לא איתנו

הכל מושלם בחוף הים של אשקלון. השמש מלטפת אבל לא חמה מדי, כל שוט במצלמה מצטלם נהדר, ומסביב חבר'ה, המון חבר'ה. אבל זו לא הפקת אופנה, גם לא קליפ לפרסומת. לוקח כמה דקות להבין - הכל כאן נוצר לכבוד אדם אחד, שלא נמצא כאן.

על הקבר של מי שחסר שם בחוף מונחים הסמלים שלו: "במבי" - שם החיבה שלו, הגלשן שהיה כל חייו, המצבה בצורת הר, כי כשלא היה בים, הוא גלש בשלג. החברים גם דואגים לשים לו את הממתקים שאהב ליד הקבר. ומעל הכל בפסגה - פיטר פן. "בן תמיד אמר שהוא יישאר צעיר לנצח, והוא נשאר צעיר לנצח", אומרת אמו של בן רום ז"ל.

השיר שחיבר בין לירון לבן

זו הייתה החלטה של בן רום מהרגע שהתגלה הסרטן באגן בגיל 16. אם החיים כל כך שבריריים, אז לפחות לחיות אותם באקסטרים. שמונה שנים מגיל 16 עד 24 שני דברים החזיקו את בן: האקסטרים והחברים. גם הדוגמנית בר רפאלי הכירה אותו היטב. "הוא היה החתיך של השכבה. כולנו היינו מאוהבות בבן - והוא לא היה מדבר", היא מספרת. "כבר המון שנים אנחנו אצל בן, כל הזמן, יום-יום".

את השיר "שיר על הים" של "הפיל הכחול" שמע בן כשרגל אחת שלו כבר הייתה משותקת, והגלשן היה הכי רחוק שאפשר. הוא ליווה אותו עד היום האחרון. בלהקה לא האמינו שהשיר הזה יוכל לגעת בעוד מישהו שהוא לא סולן הלהקה הנכה והמרותק לכיסא גלגלים.

לירון עטיה כתב את השיר אחרי תאונת סנובורד בחרמון. שהשאירה אותו בכיסא גלגלים. בטיפולים בבית לווינשטיין החברים הקימו איתו להקה, "הפיל הכחול". אחרי כמה חודשים גילו את המעריץ מספר אחת שלהם מאושפז בבית חולים.

"בן אהב אנשים שמחים"

השבוע הם צילמו את הקליפ לשיר, ובו שזורים סיפוריו של בן, עם כל החברים שלו - במקום שחיבר אותם. "זה היה ברור שתהיה הפקה", אמו אומרת. "בן אהב אנשים שמחים, לא נתתי לאף אחד לבוא להלוויה שלו עם בגד שחור. הכל היה שמח". אחרי הקדיש, מעל הקבר, "הפיל הכחול" שרו את השיר של בן, "שיר על הים".

ים כחול רחב וסוער חיבר בין לירון ובן. שיר אחד של הפיל הכחול ליווה אותו עד היום האחרון. שיר שלהם שהפך שלו, גם כשהוא לא נמצא כאן מול הים.

עדכונים נוספים בחדשות 2 בפייסבוק