תל אביב 2010 חוגגת גאווה ברחובות

אלפי בני אדם משתתפים במצעד השנתי של הקהילה ההומו-לסבית ברחובות ת"א. לצד החגיגות הססגוניות יש גם לא מעט שיבושי תנועה. הצטרפו לשידור החי של חגיגות הגאווה

אלפי משתתפים צועדים כעת בגאווה ברחובות תל אביב ומציינים את האירוע השנתי של הקהילה ההומו-לסבית. האירוע מועבר בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט. המצעד מסכם את שבוע הגאווה שנערך בעיר.

בפתח האירוע נאמה יושבת ראש האופוזיציה ציפי לבני שאמרה: "היום הזה הוא מיוחד עבורי. היום לפני 26 שנים התחתנתי עם גבר מקסים. החיים אפשרו לי את חווית האהבה, הזוגיות, ההורות, המשפחה - ואני מאחלת לכל אדם את האושר שבחיים משותפים, בהורות, האושר של מימוש החיים, בלי לפגוע באחר".

"אני כאן כדי לומר את המובן מאליו, שאינו מובן לצערי", הוסיפה לבני, כשהתפרסם שאני אמורה להיות כאן ושמעתי ביקורת שמביעה את אותן דעות קדומות בהן צריך להילחם". "נטיית הלב אינה בחירה פוליטית", סיכמה לבני את דבריה.

בשעה 10:00 נפתחה ההתכנסות בגן מאיר בדקת דומייה לזכרם של ניר כ"ץ וליז טרובישי ז"ל, שנרצחו בפיגוע "בר-נוער" באוגוסט האחרון. בשעה 13:30 המצעד יצא המצעד מרחוב בוגרשוב והוא צפוי להמשיך דרך רחובות בן יהודה וארלוזרוב. האירוע יסתיים בחוף גורדון במסיבת חוף ענקית שתחל בשעה 15:00.

לצד החגיגות העליזות צפויים גם שיבושי תנועה. משעה 07:00 אסורה חניית כלי רכב ברחובות טשרניחובסקי, בוגרשוב, בן יהודה וארלוזורוב. בשעות 14:00-08:00 נסגרו לתנועת כלי רכב רחוב טשרניחובסקי בקטע שבין רחוב בוגרשוב לבין רחוב זלמן שניאור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק