רוצים להיקבר ליד בן הזוג? שלמו

אלמנים ואלמנות שבני זוגם נפטרו, נאלצים להתמודד, מעבר לכאב ולאובדן, עם בעיה נוספת: חברה קדישא גובה מהם אלפי שקלים כדי לשמור להם חלקת קבר, אבל לא לצד בני הזוג, אלא מעליהם, בקבורה כפולה. אלה שלא משלמים מייד – נקברים הרחק מיקיריהם

בעלה של נילי טאו מת לפני שבועיים ממחלת הפרקינסון. לאחר 50 שנה של זוגיות מצאה את עצמה ,פתאום, לבד. אבל קושי נוסף הגיע ממקום בלתי צפוי. כאשר הגיעה למשרדי חברה "קדישא", הציעו לה לשמור לעצמה חלקת קבר, שתוכל להיות קרובה לבעלה, כאשר יגיע היום.

תמורת 8,800 שקלים, היא זכאית לקבר משלה, אבל לא בסמוך לבעלה - אלא מתחתיו, במה שנקרא "קבורה כפולה". זוהי כנראה דרכה של חברה קדישא: להבטיח את כספם של האלמנים הטריים. אם הם לא ישלמו, הנפטרים יבלו מנוחת נצח - עם אנשים זרים.

משרד הדתות: "לא התקבלו תלונות בנושא"

הלכתית אגב, קבורה כפולה היא מותרת. סביבתית , אפילו רצויה, שהרי בקצב תמותה של 40,000 איש בשנה, יש גבול לכמות השטחים שאפשר להקצות לקבורה. הבעיה כאן היא חוסר הברירה של האלמנים והלחץ המופעל עליהם בשעותיהם הקשות כשהם רק רוצים למצוא מנוחה נכונה.

ממשרד הדתות נמסר הערב בתגובה: "במשרד לא התקבלו כל תלונות על נושא זה. במידה ואכן יתקבלו תלונות מפורטות מהמשפחות, המשרד יבדוק אותן ביסודיות".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק