טלי פחימה: "המשטר הציוני הוא האויב שלי"

לא קל לטלי פחימה. פעילת השמאל שהתאסלמה השבוע, וזכורה לכולנו בעיקר מאז הקשר הרומנטי שלה עם המבוקש זכרייה זביידה, מאפשרת הצצה נדירה לחייה כאישה מוסלמית בכפר ערערה. הציבור הישראלי מוקיע אותה, ובכפר בטוחים שהיא מרגלת. בין לבין היא תולה תקווה במנהיג הרוחני שלה - השיח' ראאד סאלח

האישה שיצרה לא מעט כותרות, בין היתר בשל קשריה עם זכרייה זביידי התאסלמה השבוע. היא מסרבת להתראיין לתקשורת הישראלית, אולם היום היא מעניקה לסוכנות הידיעות "רויטרס" הצצה נדירה לחייה כאישה מוסלמית ביישוב ערערה.

"הגעתי לאסלם בעקבות השיח' ראאד סאלח", מספרת פחימה כמה ימים לאחר שהצטרפה באפן רשמי לדתו של הנביא מוחמד. "נועם ההליכות והצניעות שלו מדהימים, ולא ניתן להשוות אותו להנהגה הישראלית שאמורה לכאורה להיות אחרת".

"לא מכירה במשטר הציוני"

סאלח מברך את הרכש החדש שלו ואומר: "אני לא מאלץ אנשים להצטרף לאסלם, אך אני מראה להם את ההוכחות ועקרונות הצדק". מסתבר כי הדעות של פחימה לא פחות קיצוניות מזה של המורה הרוחני שלה. "אני לא מכירה במשטר הציוני והוא האויב שלי", היא אומרת.

למרות דעותיה הנחושות, לפחימה לא קל לחיות ביישוב הערבי ערערה. "הצעד גרם לי לפרידה כואבת מהמשפחה", היא מספרת. כמעט ואין לה חברים במקום, וגם עבודה לקח לה שנתיים למצוא. "אנשים מפחדים ממני וחושבים גם כאן שאני מרגלת".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

השייח' שאסלם את פחימה: "טלי חיפשה את האושר"