השר לביטחון פנים: לא סומכים על המשטרה

רק מחצית מהפשעים בישראל מדווחים למשטרה. על הנתון אין ויכוח. מה שנתון במחלוקת, וגורם למתיחות בין צמרת המשטרה לשר הממונה עליה, יצחק אהרונוביץ', הוא המשמעות שלו – מידת האמון של הציבור במשטרה

במשטרה יודעים שהדרך למיגור האלימות והמלחמה בפשיעה עוד ארוכה. אבל במאבק הזה נפתחה היום חזית נוספת, הפעם בתוך המערכת: השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' מותח ביקורת חריפה וטוען כי המשטרה כלל אינה מודעת למחצית מהפשעים המבוצעים. "להגיד לכם שהמספרים האמיתיים הם אלו שמדווחים? לא. צריך להכפיל אותם", הוא אומר בכנס באילת.

לשר יש גם הסבר לתופעה, שגם הוא - קרוב לודאי - לא ינעם לאוזני השוטרים. "חלק אומרים: 'רבותיי, אנחנו לא מאמינים למשטרה, אנחנו לא מאמינים שהמשטרה תפעל כפי שמצופה ממנה'. אנחנו חושבים שהמשטרה עסוקה במשימות אחרות, או חשובות יותר, ולכן אנחנו לא מעבירים את הדיווח. הפער הזה, צריך לסגור אותו".

במשטרה מופתעים

במשטרה הופתעו לשמוע את הדברים, וטענו כי נקודת החולשה עליה מצביע אהרונוביץ' מוכרת. מאחורי הקלעים, לא הסתירו קצינים בכירים במשטרה את זעמם על דבריו של השר הממונה עליהם. לטענתם, מאחורי הדברים לא עומדים רק מניעים טהורים ומקצועיים.

ובינתיים, כלפי חוץ, מנסים במשטרה גם להסביר כיצד ייחלצו ממשבר האמון הציבורי. כעת נבחנת האפשרות לאמץ מודל לפיו פשיעה שמתבצעת ברחובות העיר תוכל להיות מדווחת באופן אנונימי.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק