נהג האוטובוס החשוד בהריגה מדבר לראשונה

זו הייתה אחת התאונות הקשות שהיו בישראל בשנים האחרונות. אוטובוס ומשאית התנגשו בחודש שעבר סמוך לכרמיאל - 5 נהרגו, יותר מ-40 נפצעו. מאז התאונה שתק נהג האוטובוס החשוד בהריגה. הערב הוא מספר לראשונה את גרסתו

"אני רוצה להגיד שלא יקרה דבר כזה עוד הפעם. אני משתתף בצערן של המשפחות שנהרגו", כך אומר הערב ראנם בהג'ת, הנהג החשוד כי היה אחראי למותם של חמשת נוסעי האוטובוס בתאונה הקשה בחודש שעבר בכרמיאל. הוא רק בן 25, אבל העיניים האדומות, הזקן שגידל והתנועה האיטית מעידים כי הוא חי את הטראומה בכל רגע.

"חודש קשה מאוד עובר עליי. אני לא ישן לילות. כואב לי. אני לא אוכל", הוא אומר הערב בראיון בלעדי לחדשות 2. עם ותק של שלושה חודשים בלבד, יצא ראנם לנסיעה לצפת - נסיעה שהפכה לקטלנית, חמישה נוסעים נהרגו.

הערב הוא אומר כי לא היה יכול לעשות דבר: "זה היה פחות משבריר שנייה". לראשונה הוא את הפגיעה במשאית שעצרה בצד הדרך. "התרחקתי מהמשאית שעמדה בצד הדרך. התרחקתי ממנו מטר מהקו הלבן. הוא קפץ מולי וקרה מה שקרה. הסתכלי על האנשים, הם התחילו לצעוק בתוך האוטובוס", הוא משחזר.

ראנם דרש ממנהליו חפיפה בנסיעותיו הראשונות, ביקש מלווה שיראה לו את התחנות ולא קיבל. אתמול הוא נחקר שוב במשטרה ושמע טענות חדשות מצד נוסעים שישבו באוטובוס לפיהן שמע מוסיקה בערבית וחילק מסטיקים באוטובוס. "כל זה לא נכון", הוא מדגיש הערב.

ראנם ימתין בביתו להחלטות המשפטיות, אך בינתיים הוא לא יכול להסתכל על שום תמונה ממה שנשאר מהאוטובוס שלו.

דובר "אגד" רון רטנר מסר הערב בתגובה: "נהג האוטובוס נסע בקו הספציפי 42 פעמים, לכן היה אמור להכיר את כל התחנות. מעולם הוא לא ביקש מלווה או חפיפה נוספת".

התאונה הקשה: 5 הרוגים, 27 פצועים 

תאונת הדרכים הקשה בצפון, בה נהרגו חמישה בני אדם ונפצעו 27 נוספים אירעה בחודש שעבר. כבר בחקירה הראשונית עלה החשד כי נהג הקו הוא שאחראי לגרימתה. בין ההרוגים היו גם קצין, חיילת ואיש שב"ס: סרן אביב אלדן (26) מכרמיאל, סמל אינה סברדלוב (21) מצפת, רב-כלאי סלאח עבדאללה (42) מהכפר כיסרא שבגליל, שר נידם (62) מצפת וזהר זהבי יצחק (56) מחיפה.

עוד באותו הערב פורסם לראשונה במהדורה המרכזית כי נהג האוטובוס, צעיר בן 25 הנוהג רק שנה אחת על הכביש, הוזמן בשבוע בו התרחשה התאונה לשיחת נזיפה ואזהרה על ידי מפקחיו, לאחר שלא שמר מרחק מרכב אחר.

הצטרפו לערוץ החדשות: כל יום החל מ-9 בבוקר בשידור חי

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התאונה הקשה בצפון - סיקור מיוחד:

5 הרוגים ו-27 פצועים בתאונת דרכים קטלנית בצפון

נהג האוטובוס ננזף על עבירות תנועה