היום: ילדי האם מהצפון יחזרו אליה

האם מהצפון שזכתה לכינוי "האם המטיחה" תזכה היום לקבל בחזרה את ילדיה, לאחר שנלקחו ממנה כאשר נחשדה בהטחת תינוקה ברצפה. ההחלטה התקבלה לאחר שהתיק נגדה נסגר כאשר התברר שהתינוק בסך הכל נפל מידיה. אתמול היא גם זכתה לבקר אותו בבית החולים

האיחוד המרגש: שבוע אחרי שנעצרה בחשד שהטיחה את בנה הפעוט במדרגות בית החולים וגרמה לו לפגיעות אנושות, חשד שהביא לכך ששני ילדיה הנוספים נלקחו ממנה לקרובי משפחה, תתאחד היום האם מהצפון עם ילדיה, לאחר שבית המשפט הורה להשיבם לחזקתה.

אתמול הגיעה האם לפגישה ראשונה עם התינוק, שעדיין מאושפז במצב קשה, בבית החולים רמב"ם בחיפה. בתחילה היא נחשדה בניסיון רצח, אך כעבור מספר ימים הוחלט במשטרה ובפרקליטות לסגור את התיק נגדה לאחר שהתברר שהילד נפל מידיה.

על פי גרסת האם, זו שהתקבלה השבוע, היא רצה אחרי אחד מילדיה האחרים וניסתה למנוע ממנו ליפול במדרגות ולכן הפילה את תינוקה בשוגג. בהתחלה טען אביו של התינוק, שחי מאשתו בנפרד, שהיא הטיחה את התינוק ברצפה, אך ביום שני הוא חזר בו מגרסתו וטען אף כי זו הייתה טעות.

"אני שבר כלי", אמרה השבוע ק' בראיון בלעדי לחדשות 2. "אמרתי להם: 'לא קרה אף פעם שהחזקתם משהו ביד והפלתם אותו?'", היא מספרת. ביום שני בצהריים היא השתחררה ממעצר וחזרה לבית ריק. שני ילדים נלקחו ממנה על ידי רשויות הרווחה והשלישי במצב קשה.

"אני מבקשת להתפלל על הילד שלי. שתהיה לו רפואה שלמה ושייצא מזה בריא ושלם, בכל האיברים והגידים שלו", היא אומרת למצלמות, נשברת וממררת בבכי. "שאני רק אוכל לטפל בו ולגדל אותו", היא הוסיפה.

המאבק על הילדים

"התחלתי לצרוח וכל בית החולים שמע אותי", היא נזכרה. "רצתי להרים אותו ורצתי איתו לרופא בתוך המיון. התמונות האלה לא יוצאות לי מהראש", היא הזדעזעה מחדש. זמן קצר לאחר המקרה ק' נעצרה. מעצרה התאפשר לאחר שבעלה, שבינתיים שינה את גרסתו, טען שהיא זרקה את התינוק במתכוון.

לאחר שחרורה החלה ק' במאבק אחר לגמרי - להחזיר את שני הילדים לחזקתה. "יש לי תינוק ששוכב בין חיים למוות. אני רוצה להיות ליד המיטה שלו. אני רוצה להניק אותו", היא אמרה בדמעות.