האם הקוסם הקפוא ישבור שיא חדש?

הוא שהה בתוך קוביית קרח במשך 64 שעות ברציפות ועכשיו הוא מנסה לשבור שיא "בוער" הרבה יותר - להשתחרר מכותונת משוגעים, בגובה רב, כשחבלים בוערים מאיימים להפיל אותו על הקרקע. כל זאת יקרה ב-1 ביולי במסגרת אירועי "לילה לבן". המקום המארח: מגדלי עזריאלי בעיר

מקרח לאש: אחר שהדהים את העולם כשהצליח לשבור את שיאו של הקוסם דייויד בליין, ושהה בתוך קוביית קרח בכיכר רבין במשך 64 שעות ברציפות, הקוסם חזי דין מכוון גבוה - לשבור את שיאו של הודיני, הקוסם הכל יכול.

העיתון ידיעות אחרונות מפרסם הבוקר כי דין מתכוון לנסות ולשדרג את אחד מפעלוליו הידועים של הודיני, שנהג להשתחרר מכותונת משוגעים בעודו תלוי במהופך באוויר, ולהוסיף לו חבלים בוערים.

במסגרת אירועי "לילה לבן" שייערכו בתל אביב ב-1 ביולי, ינסה דין להשתחרר מכותונת המשוגעים, בעודו מהופך באוויר עם חבלים אשר יוצתו מהקרקע. מדובר, כמובן, בפעלול שיבוצע בלא רשת ביטחון ויהיה קרב נגד השעון.

על פי התוכנית, ייקשרו החבלים למגדלי עזריאלי, כאשר דין עצמו ימוקם גבוה, בסמוך לגלגלת במרכז המגדל. לאחר מכן, יוצתו החבלים בזה אחר זה מנקודת העגינה על הקרקע, כשדין מנסה להיחלץ מהכותונת ולקשור את עצמו לחבל בנג'י לפני שהאש מגיעה למעלה.

חששו העיקרי של דין הוא ממזג האוויר שעשוי להאיץ את שריפת החבלים, מה שיאפשר לו פחות זמן להיחלץ.

רק לפני חצי שנה: שיא הקרח

ביום הראשון של שנת 2010 קבע דין שיא גינס חדש. אחרי שהוכיח שכוח הרצון שלו אינו נמס, הוא הצליח להחזיק מעמד בקוביית קרח בכיכר רבין במשך 64 שעות ושבר את שיא השהייה לקול תשואות עצום שליווה את יציאתו מהקובייה.

ב-29 בדצמבר בשעות בבוקר, שלושה ימים לפני תום שנת 2009, נכנס דין לתוך קוביית קרח ענקית, במטרה לשהות בה במשך 64 שעות ולצאת רק בשנת 2010. לאורך כל הזמן שבו שהה דין בקובייה, עמדו אנשי ההפקה שליוו את הקוסם לאורך כל הדרך לתקן את הסדקים שנוצרו במבנה הקרח, כדי למנוע הנמסות האיגלו וסיכון השיא חלילה.

ב-31 בדצמבר, סמוך לשעה 23:45, החלו אנשי ההפקה לנסר את קוביית הקרח שבה שהה דין במטרה לחלצו. ניידת של מגן דוד אדום ליוותה את דין כהכנה לכל תרחיש אפשרי, וברגע שיצא הוא פונה לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

החובשת טל אלאלוף ששהתה במקום הסבירה כי "מצב הגוף שלו תשוש לחלוטין. אבל מבחינה מנטלית, כשהוא יודע שהרוב מאחוריו, יהיה לו יותר קל". כמה שעות לאחר מכן, הוא הצליח לעשות את הבלתי יאומן.