צפו: ח"כ אלדד מקים מבנה לא חוקי בבית אל

קטטה פרצה בבית אל בין התושבים לבין פקחי הבנייה, עשרות נפצעו קל. חברי הכנסת אריה אלדד ויעקב (כצ'לה) כץ מהאיחוד הלאומי הגיעו למקום וסייעו להקים מחדש את המבנה שנהרס אתמול. בעימותים אתמול נפצעו שמונה שוטרים

עוד לא שקע האבק מהמהומות אתמול בבית אל, וכבר התפתחה שוב קטטה, הפעם בין הפקחים שהגיעו לאכוף את הקפאת הבנייה ביישוב לבין עשרות צעירים. הפעם זה נגמר בעשרות פצועים מכל צד.

כצעד מחאה הגיעו היום חברי הכנסת אריה אלדד ויעקב (כצ'לה) כ"ץ (האיחוד הלאומי) ליישוב כדי לבנות מחדש את המבנה שיסודותיו נהרסו אתמול.

באירוע נכחו עשרות רבות מאנשי היישוב שהגיעו לחזק ולתמוך בפעולה, שלפחות על פי הנחיית הפקחים - אינה חוקית. ההקמה המחודשת נעשתה בעידודו של ארגון "'קוממיות" הדוגל ביישובה של כל ארץ ישראל.

אתמול: 8 שוטרים נפצעו

שוב עימותים בין מתנחלים לכוחות הביטחון בשומרון: שמונה שוטרים נפצעו היום באורח קל עד בינוני בבית אל, במהלך הריסתו של מבנה שהוקם ביישוב בניגוד לצו הקפאת הבנייה בהתנחלויות - ובמחאה עליו. 30 מתיישבים מבית אל נפגעו מגז מדמיע במהלך העימותים.

ההתפרעויות החלו דווקא לאחר הריסת המבנים. כוחות גדולים של משטרה ניסו לצאת מהיישוב, אך בשלב זה הותקפו על ידי כ-150 מתושבי המקום - שהשליכו אבנים ואף חסמו ומנעו מכוחות הביטחון לצאת מהיישוב. כוחות הביטחון התעמתו עמם זמן רב, עד שהרוחות נרגעו. בעימותים עצמם נעצרו ארבעה מתנחלים שתקפו את כוחות הביטחון.

הימין: "השוטרים הגיעו בעורמה"

במנהל האזרחי האשימו את ההמון כי מנע את יציאת הכוחות מחוץ ליישוב, וטענו כי במהלך ההתפרעויות ניסו התושבים לנקב את צמיגי הניידות.

בימין הביעו זעם על המהלך, ואמרו היום: "מדובר בשימוש ציני של מותו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו. רבים מהנערים הלכו לישון מאוחר בגלל ההלוויה, וכוחות הביטחון הגיעו בשעות הבוקר בעורמה, כשמרבית הנערים ישנים - ואינם מוכנים להתנגד להריסת המבנה".