השייח' המאסלם: טלי פחימה חיפשה את האושר

מי שליווה את פעילת השמאל שהחליטה לחצות את הקווים ולהתאסלם מספר על התהליך. "טלי חיפשה את האושר בעולם הזה ובעולם הבא", מסביר יוסוף אלבאז ומתייחס ליחסיה עם זכרייה זביידי: "לא מאמין שהיה שם קשר רומנטי"

אחרי רומן מתוקשר עם זכרייה זביידי ומאסר שזכה ללא פחות כותרות, טלי פחימה עשתה צעד קיצוני נוסף. בהליך חריג היא החליטה להתאסלם והצהירה כי "לא תתראיין לתקשורת הציונית". מי שתמך בה לאורך כל הדרך היה השייח' יוסוף אלבאז שטוען שמדובר בצעד כנה. על היחסים עם זביידי אומר השייח': "לא מאמין שהיה שם קשר רומנטי".

"ליוותי אותה בתקופה האחרונה, היא התאסלמה אחרי שהשתכנעה בתהליך", משחזר אלבאז, ראש התנועה האיסלאמית בלוד. "היא חיפשה את האושר בעולם הזה ובעולם הבא, ואני סיפקתי לה את כל התשובות בכל מה שקשור לאיסלאם".

לדברי אלבאז, הוא פנה אל פחימה לאחר ששמע שהיא מחפשת מידע אודות האיסלאם. "נפגשתי עמה מספר פעמים שלבסוף היא נכנסה בדת האיסלאם", אמר. "המנטליות שלה ידועה והיא אמרה שהיא מחפשת תשובות באיסלאם כי היא מאמינה שיש תשובות שמספקות את המחשבות שלה".

למרות שיש לא מעט ישראלים שמרימים גבה על המהלך החריג הנוסף של פחימה, השייח' סבור שהיא תלך עם האמונה עד הסוף. "אני מרגיש שהיא כנה שוהיא הולכת להיות מוסלמית אדוקה לכל דבר", הוא טוען. "למרות שהיא לא שינתה את השם, היא ביקשה להצהיר שהיא רוצה להיות מוסלמית לכל דבר".

לאחר ההתאסלמות - נפגשה עם סלאח

האסירה הביטחונית לשעבר ופעילת השמאל הקיצוני טלי פחימה התאסלמה אמש במסגד באום אל-פחם - כך פורסם היום בכלי תקשורת ערביים בצפון. תמונות מטקס התאסלמותה של פחימה מפורסמות היום במספר אתרי אינטרנט ערביים. פחימה עצמה מסרבת להגיב לנושא: "אני לא מדברת עם תקשורת ציונית".

"טלי פחימה ציפתה לכך רבות", דווח היום. "היא התעקשה להתאסלם באום אל-פחם, בשל היכרותה עם השייח' ראאד סלאח". אחד מכלי התקשורת הערביים בצפון ציטט מפיה של פחימה: "כאשר ראיתי את השייח' סלאח הרגשתי בפעם הראשונה משהו עז בבטני, אפילו מבלי להחליף איתו מילה אחת".

בטקס התאסלמותה של פחימה, במסגד "אל-מלסא" באום אל-פחם, נכחו השייח' ראא'ד פתחי, השייח' יוסוף אל-באז ואימאם המסגד, השייח' תוופיק יוסוף.

אתר האינטרנט PLS48.NET דיווח כי לאחר התאסלמותה נפגשה פחימה עם השייח' ראאד סלאח, על מנת לעדכן אותו בדבר הטקס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק