מהומה בבית אל: 8 שוטרים נפצעו

כ-150 צעירים ניסו למנוע את הריסתו של מבנה בלתי חוקי שנבנה ביישוב, והתעמתו היום עם כוחות המשטרה. התוצאה: 8 שוטרים פצועים באורח קל עד בינוני ו-30 מתושבי בית אל נפגעו מגז מדמיע. בימין מאשימים: המשטרה ניצלה הלווית הרב אליהו בלילה - כדי להגיע בעורמה הבוקר ולבצע ההריסה

שוב עימותים בין מתנחלים לכוחות הביטחון בשומרון: שמונה שוטרים נפצעו היום באורח קל עד בינוני בבית אל, במהלך הריסתו של מבנה שהוקם ביישוב בניגוד לצו הקפאת הבנייה בהתנחלויות - ובמחאה עליו. 30 מתיישבים מבית אל נפגעו מגז מדמיע במהלך העימותים.

ההתפרעויות החלו דווקא לאחר הריסת המבנים. כוחות גדולים של משטרה ניסו לצאת מהיישוב, אך בשלב זה הותקפו על ידי כ-150 מתושבי המקום - שהשליכו אבנים ואף חסמו ומנעו מכוחות הביטחון לצאת מהיישוב. כוחות הביטחון התעמתו עמם זמן רב, עד שהרוחות נרגעו. בעימותים עצמם נעצרו ארבעה מתנחלים שתקפו את כוחות הביטחון.

הימין: "השוטרים הגיעו בעורמה"

במנהל האזרחי האשימו את ההמון כי מנע את יציאת הכוחות מחוץ ליישוב, וטענו כי במהלך ההתפרעויות ניסו התושבים לנקב את צמיגי הניידות.

בימין הביעו זעם על המהלך, ואמרו היום: "מדובר בשימוש ציני של מותו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו. רבים מהנערים הלכו לישון מאוחר בגלל ההלוויה, וכוחות הביטחון הגיעו בשעות הבוקר בעורמה, כשמרבית הנערים ישנים - ואינם מוכנים להתנגד להריסת המבנה".