הישראלי שהיה במשט: החיילים התנהגו כמו שודדי ים

הישראלי שהיה על המשט לעזה, דרור פיילר, תוקף היום את ישראל בראיון עם עודד בן-עמי. "אם חיילי צה"ל לא היו עולים על ה'מרמרה' לא היה קורה שום דבר. הם התנפלו על הספינה כמו שודדי ים", אומר פיילר ומוסיף: "בסך הכל רצינו לבוא עם כסאות גלגלים". וגם: ייתכן מאוד, לדבריו, שבקרוב הוא ישוב למשט נוסף לכיוון עזה

דרור אלימלך פיילר, הישראלי שהיה על המשט הטורקי לעזה, כועס מאד על ישראל. מי שמתעקש שהוא פועל אך ורק מתוך אהבה למדינה ולאזרחיה מסרב לגנות את האלימות שאנשי המשט נקטו כלפי חיילי צה"ל ואומר: "אם חיילי צה"ל לא היו עולים על ה'מרמרה' לא היה קורה שום דבר. הם התנפלו על הספינה כמו שודדי ים".

פיילר צפוי להגיע בקרוב לישראל, לדבריו, כחלק מתביעה ייצוגית שמוגשת נגד המדינה. "אני תובע את ישראל על שגנבו לי סקסופון, אייפון, אייפוד, טלפון לוויני ותכשיטים", מצהיר פיילר. "מדינת ישראל תצטרך לשלם את המחיר על הפירטיות שלה", הוא מוסיף.

"גם לאנשי שלום יש את הזכות להגן על עצמם", טוען פיילר בנוגע לאלימות שהתרחשה על סיפון אוניית הדמים. "אנחנו בסך הכל רצינו לבוא עם כסאות גלגלים, בתים טרומיים, מכונות להתפלת מי ים ולא יותר מזה", הוא מספר.

"אני אוהב ישראל"

למרות שעזב את ישראל בשנת 1973 לשוודיה, פיילר מסתייג מהניסיון לקטלג אותו כ"שונא ישראל". "אני אוהב ישראל", הוא אומר. "אני דואג לכל התושבים שחיים באזור הזה בין הירדן לים, ישראלים או פלסטינים", מוסיף פיילר, שגם יודע מי בדיוק הגורם שמסכן, לדבריו, את ביטחון המדינה - ממשלת ישראל.

האם צפוי פיילר להגיע במשט נוסף שייצא לעבר ישראל? לדבריו אין שום ספק בכך. "ברור לי שאם יהיה משט נוסף אני אצטרף אליו", הוא מצהיר.

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

האם רויטרס ערכה את תמונות המשט?

עוזי דיין: אם ארדואן ישוט לעזה - צריך להטביע אותו

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

לבני: "טורקיה צריכה לבחור צד"

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון