הפעוט שהוטח ברצפה עדיין מחוסר הכרה

התינוק בן ה-21 יום עדיין מאושפז בביה"ח רמב"ם במחלקה לטיפול נמרץ. הצוות הרפואי ממתין שהכרתו של הפעוט תשוב אליו לאחר הניתוח שעבר לאחר שראשו הוטח ברצפה ביום חמישי האחרון. אמו שמואשמת בניסיון רצח - עדיין במעצר

בין החולים ששוכבים במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם בחיפה, נמצא גם הפעוט שהוטח ברצפה לאחר שאמו השליכה אותו לכאורה במהלך ויכוח עם בן זוגה ביום חמישי האחרון. מבית החולים נמסר שמצבו של התינוק עדיין מוגדר קשה אך יציב וכי הוא מחוסר הכרה מאז הגיע לבית החולים.

התינוק כבן שלושה שבועות סובל מפגיעות ראש קשות ודימום תוך מוחי, לאחר שנחבל בראשו מהנפילה, והצוות הרפואי עדיין ממתין שהכרתו תשוב אליו. הפעוט הגיע למחלקה לאחר שהועבר מבית החולים זיו בצפת בעקבות ברעה במצבו. עדיין מוקדם לדעת מה גודל הנזק שנגרם לו כיוון שהוא עדיין מונשם ומורדם.

בית משפט השלום בנצרת האריך אתמול בארבעה ימים את מעצרם של האם מחצור הגלילית החשודה שהטיחה אמש את תינוקה שנולד לפני 21 יום בלבד אל רצפת בית החולים "זיו" וגרמה לו חבלות קשות, ושל אביו של התינוק, החשוד בעבירות אלימות במשפחה. בנוסף קבע השופט כי האם תישלח מחר בבוקר להסתכלות פסיכיאטרית.

במהלך הדיון בבית המשפט, אליו הגיעו בני שתי המשפחות - של האב ושל האם, מיררה בבכי האם החשודה בת ה-28 וטענה כי "התינוק נפל לי מהידיים, הוא בין חיים ומוות וכבר מסתכלים עלי כרוצחת". האם הוסיפה כי התינוק החליק לה מהיד השמאלית ברגע שהיא ניסתה לתפוס את בנה השני ביד הימנית בזמן שהוא השתולל על המדרגות וכך נפל לה התינוק.

"היא גידלה את הילדים כמו שצריך"

אמה של החשודה טענה בשיחה עם חדשות 2 כי בתה לא הייתה יכולה לעשות דבר נורא כזה והייתה מסורה לטיפול בשלושת ילדיהם. "היא גידלה אותם כמו שצריך, בזמן שהבעל נטש אותה בחודש ה-9 להריונה ועזב אותה לבד, אמרה אמה של החשודה. "רק לאחרונה נודע לי שהוא היה אלים כלפיה והתייחס אליה באופן רע".

פרקליטה של החשודה, עו"ד גיא אשכנזי טען בפני השופט כי במהלך החקירה במשטרה האם לא קיבלה אוכל ולא קיבלה את כל מה שהיתה צריכה לקבל, מה שרק הלחיץ אותה בזמן שיש לה ילד במצב אנוש בבית החולים, ו-2 ילדים רחוקים ממנה.

בנוסף טען הפרקליט כי הבעל אינו שפוי וכי הוא לקח כדורים בתקופה האחרונה. "המשטרה הסתמכה על כך שהבעל בעצמו צעק שהאישה זרקה את הילד בזמן שזה לא נכון", מסר עורך הדין, והוסיף כי מדובר באישה נורמטיבית שאין לה אישום פלילי קודם או מידע שקושר אותה או את ילדיה ללשכת הרווחה.

החשד: האם איבדה שליטה במהלך ויכוח עם בן זוגה

ביום חמישי האחרון האם ובעלה, תושבי חצור הגלילית, החישו אתמול את התינוק לחדר המיון בבית החולים זיו שבצפת, לאחר שסבל מחום גבוה. כשהגיעו למקום החל ויכוח בין בני הזוג שבמהלכו השליכה האם את בנה על הרצפה ופצעה אותו אנוש.

אנשים שנכחו במקום חשבו תחילה שההורים התווכחו על סוג הטיפול שיקבל בנם, אך איש מהם לא חשש לרגע לחייו של התינוק. לדברי עדי הראייה במהלך הוויכוח האם בת ה-28 הניפה את בנה באוויר ואז הטיחה אותו ברצפה. הצוות הרפואי שהיה במקום אץ אל התינוק ואיבחן אצלו חבלות חמורות, דימומים בראש ובכל גופו ושברים מרובים. הפעוט הובהל לניתוח חירום, בניסיון להציל את חייו .

מתחקור ראשוני עולה שהרקע לוויכוח בין ההורים כלל לא היה קשור לילד, אלא נוצר סביב משקעים ישנים בין בני הזוג. לזוג שני ילדים נוספים המטופלים שהועברו לטיפול שירותי הרווחה.