מפגיני שמאל: זרקו עלינו רימון עשן

אלפי בני אדם הגיעו לרחבת מוזיאון תל אביב עם דגלי ישראל ופלסטין ומוחים נגד הטיפול במשט לעזה, תחת הכותרת "ממשלת ישראל מטביעה את כולנו". לעבר המפגינים, כך על פי דיווחי עדי ראיה, נזרק רימון עשן. לא היו נפגעים ולא נעצר חשוד. המפגינים הדגישו כי הם לא מפגינים נגד צה"ל אלא נגד מדיניות הממשלה

הפגנת אנשי שמאל תחת הכותרת "ממשלת ישראל מטביעה את כולנו" נערכה הערב בתל אביב, כשאלפים הגיעו לרחבת מוזיאון תל אביב לאחר צעדה שהחלה בכיכר רבין. המפגינים נשאו דגלי ישראל ופלסטין, וכן שלטים כמו "אני אוהב ערבים", ו"חייבים לחתור לשלום".

במהלך ההפגנה נזרק רימון עשן לעבר המפגינים, אולם לא דווח על נפגעים ועדיין לא נעצר חשוד. איש השמאל אורי אבנרי שלקח חלק בהפגנה דיווח כי כ-20 מפגיני ימין התנפלו עליו כשניסה לעלות על מונית ותקפו אותו. הוא הצליח להימלט מהמקום וא נזקק לטיפול רפואי. 

המפגינים מדגישים כי ההפגנה היא לא נגד צה"ל, אלא נגד הממשלה, שלדבריהם מובילה את כולנו לאבדון. עוד טוענים המפגינים כי הם הפטריוטים האמיתיים: "אנחנו אלה הדואגים לכך שישראל תלך לכיוון הנכון", הם אומרים.

יש לציין כי ההפגנה הזו אורגנה עוד לפני אירועי המשט במחאה על 43 שנות כיבוש. כשהחלו אירועי המשט אמרו המפגינים כי זו דוגמה נוספת לפעולות הלא לגיטימיות של הממשלה.

השבוע: מפגני תמיכה בחיל הים

ישראל חיזקה השבוע את לוחמי חיל הים: מחוץ למתחם הקריה בתל אביב הוצב קיר גרפיטי ענק שמטרתו היחידה - להביע תמיכה בחיילי חיל הים שהשתלטו על משט המחאה לעזה.

על גיר הגרפיטי שהוקם על ידי "אדרי שלטים" ו-win win מתנוסס הכיתוב "בלב ים בלב של כולנו", ומסביבו מוזמנים העוברים ושבים לכתוב ברכות ומסרים לחיילים שסיכנו את עצמם במהלך הפעולה בלב ים. במקום אף מחלקים ערכות גרפיטי קטנות כדי לעודד את ההולכים להשתתף בפעילות.

קיר הגרפיטי אינו היוזמה היחידה שקמה בימים האחרונים כדי להביע תמיכה בישראל ובצה"ל לנוכח המשבר התדמיתי שנוצר. ברחבי האוניברסיטאות בישראל נערכו היום הפגנות תמיכה רחבות בחיילים.

להפגנה באוניברסיטת תל אביב הגיעו כאלף סטודנטים שלבשו כחול לבן והניפו את דגל ישראל בגאווה. גם בטכניון הפגינו סטודנטים אל מול ביטויי המחאה של צעירים שתמכו בפעילי המשט.

תומכים בישראל גם ברשת

ואם אתם מעוניינים לתמוך מישראל בלי לזוז מהבית, מתברר שזה גם מתאפשר. גולשים רבים פועלים בימים האחרונים בזירה האינטרנטית כדי לחזק את תדמיתה של ישראל בעולם ולתמוך בה.

חבר חדשות 2 בפייסבוק רועי רשף לדוגמה, מנסה לעודד את הגולשים באתר לסייע בהסברה הלאומית. "זאת המדינה שלנו ואין סיבה שלא נאהב אותה, אפילו בהתנדבות", כותב רועי. הגולש גיל נחום נוקט גם הוא בגישה דומה, הוא מעלה סרטוני תמיכה בישראל וקורא לחבריו להפיץ אותם הלאה.

 קבוצות רבות שקמו ברשת החברתית פייסבוק קוראות דווקא לישראלים לנטוש את האדישות ולהגיע להפגנות מאורגנות מול בניין שגרירות טורקיה בתל אביב. ביום חמישי נערכה הפגנה מול השגרירות בה לקחו חלק כאלף איש.