ח"כ טאלב א-סאנע הגיע לנמל אשדוד והתקבל בקריאות "בוגד"

עשרות אזרחים הגיעו הבוקר לנמל אשדוד לקראת הגעת הספינה רייצ'ל קורי ועליה פעילי השלום האירים. בין הישראלים שהמתינו על הרציף היה גם ח"כ טאלב א-סאנע, שהתקבל בקריאות גנאי. א-סאנע ניסה להתראיין לעיתונאים במקום, אך דבריו נבלמו בצעקות ההמון. לבסוף חולץ א-סאנע מהמקום בליווי מאבטחים ושוטרים. צפו במפגש הטעון

ח"כ טאלב א-סאנע (רע"מ-תע"ל) הגיע בשעות הצהריים לנמל אשדוד לקראת עגינתה של הספינה "רייצ'ל קורי" והתקבל בקריאות גנאי.

עשרות אזרחים שהגיעו לצפות בהגעת הספינה ועליה הפעילים האירים, קיבלו את פניו של א-סאנע ותקפו בחריפות את חבר הכנסת בגין התבטאויותיו נגד פעולות צה"ל, שמנעה את כניסת הספינה הקודמת "מאוי מרמרה" לרצועת עזה.  

התושבים כינו את א-סאנע "בוגד" וקראו לעברו: "לך לעזה". עוברים ושבים שהבחינו בא-סאנע הצטרפו למפגינים וקראו לעברו "בוז" בניסיון לקטוע את דבריו. למרות ניסיונותיו להתראיין לכלי תקשורת שסיקרו את ההמולה, דבריו נקטעו שוב ושוב על ידי התושבים הזועמים, עד שלבסוף הוא חולץ מהמקום על ידי מאבטחים ושוטרים.

א-סאנע: "ירי הטילים מיותר ומזיק לתדמית הפלסטינית"

עם צאתו מהמתחם אמר א-סאנע כי "ממשלת ישראל עושה טעויות שגורמות לה להתעמת עם כל הקהילה הבינלאומית והארגונים החברתיים. א-סאנע הוסיף כי "על הפלסטינים להימנע מטעויות ועליהם להפסיק את ירי הטילים הטפשי והמיותר, שמציג את ישראל כקורבן ואותם כתוקפן".

מוקדם יותר קרא נציג רע"מ-תע"ל לממשלה "להתחיל להשתמש במוח ולא רק בכוח". לדברי ח"כ א-סאנע, "הסגר הימי הוא פשע חסר כל תכלית והגיע הזמן לסיימו". עוד הוא הוסיף כי הספינה שנעצרה נלחמת ב"עוול, בכיבוש ובחוסר הצדק, וכי עידן המערב הפרוע הסתיים ועל ישראל לכבד את החוק הבנילאומי".

רוצים לקבל עדכונים חמים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תחקיר צה"ל: 3 לוחמים נחטפו לבטן האנייה

לבני: "טורקיה צריכה לבחור צד"

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון