צפו: הפגנה סוערת נגד טורקיה בת"א

מאות מפגינים הגיעו לשגרירות טורקיה בת"א עם דגלי ישראל ומחו נגד המשט. המפגינים השליכו רימון עשן ואבנים לעבר השגרירות והניפו שלטים נגד ארדואן עם הכיתוב: "ארדואן פאשיסט". אזרח נכה ניסה לחסום את הכביש ופונה על ידי שוטרים

"פעיל שלום לא מרביץ עם לום" - זה אחד מעשרות השלטים שהונפו הערב מול שגרירות טורקיה בתל אביב במהלך הפגנה סוערת שמתקיימת במחאה על המשט הטורקי.

מפגן התמיכה בצה"ל הפך במהרה להפגנה סוערת נגד ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן. שלושה מפגינים נעצרו לאחר שהפרו את הסדר והשוטרים פועלים לפתיחת כביש שנחסם על ידי רכב של מפגין נכה.

המפגינים זרקו חזיזים, ביצים, ואבנים

"מתפוצצים פה נפצים בתוך הקהל, אנחנו לא יכולים להגיע קרוב כל כך לשגרירות כי כוחות גדולים של משטרה פרוסים כאן בשטח", סיפרה ענבל שקד, אחת המפגינות באירוע בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

יותר מוקדם, כך על פי עדי ראיה, נזרק גם רימון עשן בתוך הקהל ומספר מפגינים שרפו את דגל טורקיה והניפו דגלי כורדיסטאן ודגלי ארמניה אשר נמצאות בסכסוך עם טורקיה. מספר מפגינים זרקו אבנים וביצים לעבר השגרירות, אולם לא דווח על נפגעים.

"שרפו מוקדם יותר תמונה של ארדואן", הוסיפה שקד, "מניפים כאן גם שלטים נגד חברת הכנסת זועבי עם הכיתבו "חנין זועבי! להם מחכות 72 בתולות ומה לך?", "גם לבד מול כל העולם, עם ישראל חי וקיים".

את ההפגנה שברובה מאורגנת על ידי אוהדי בית"ר ירושלים שהגיעו עד רחוב הירקון שם ממוקמת שגרירות טורקיה מגבה גם ברוך מרזל, כאשר מן הקהל ממשיכות הקריאות לעבר השגרירות: "יאללה תורידו את הדגל, לא שותים קפה טורקי".

רוצים לקבל עדכוני חדשות נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

צפו: הח"כים במתקפה על זועבי

עדויות המשתתפים במשט: "החיילים כיוונו נשק לראש של תינוק"

חזית חדשה: ראניה מלכת ירדן נגד מדינת ישראל

מפקד הכוח: הנוסעים חיכו לנו עם סכינים שלופות

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל