צפו: מפגני התמיכה שלכם בחיילי השייטת

במהלך היממה האחרונה החליטו רבים מאזרחי ישראל להתנדב להעלאת המורל הלאומי ופרצו בשלל יוזמות לעידוד צה"ל. בלב תל אביב, סמוך למתחם הקריה הוצב קיר גרפיטי ענק עליו מוזמנים העוברים ושבים לכתוב ולתמוך בחיל הים. בנוסף הפגינו סטודנטים ונשאו דגלי ישרא

ישראל מחזקת את חיל הים: מחוץ למתחם הקריה בתל אביב הוצב היום קיר גרפיטי ענק שמטרתו היחידה - להביע תמיכה בחיילי חיל הים שהשתלטו על משט המחאה לעזה.

על גיר הגרפיטי שהוקם על ידי "אדרי שלטים" ו- win winמתנוסס הכיתוב "בלב ים בלב של כולנו", ומסביבו מוזמנים העוברים ושבים לכתוב ברכות ומסרים לחיילים שסיכנו את עצמם במהלך הפעולה בלב ים. במקום אף מחלקים ערכות גרפיטי קטנות כדי לעודד את ההולכים להשתתף בפעילות.

קיר הגרפיטי אינו היוזמה היחידה שקמה בימים האחרונים כדי להביע תמיכה בישראל ובצה"ל לנוכח המשבר התדמיתי שנוצר. ברחבי האוניברסיטאות בישראל נערכו היום הפגנות תמיכה רחבות בחיילים.

להפגנה באוניברסיטת תל אביב הגיעו כאלף סטודנטים שלבשו כחול לבן והניפו את דגל ישראל בגאווה. גם בטכניון הפגינו סטודנטים אל מול ביטויי המחאה של צעירים שתמכו בפעילי המשט.

תומכים בישראל גם ברשת

ואם אתם מעוניינים לתמוך מישראל בלי לזוז מהבית, מתברר שזה גם מתאפשר. גולשים רבים פועלים בימים האחרונים בזירה האינטרנטית כדי לחזק את תדמיתה של ישראל בעולם ולתמוך בה.

חבר חדשות 2 בפייסבוק רועי רשף לדוגמא, מנסה לעודד את הגולשים באתר לסייע בהסברה הלאומית. "זאת המדינה שלנו ואין סיבה שלא נאהב אותה, אפילו בהתנדבות", כותב רועי. הגולש גיל נחום נוקט גם הוא בגישה דומה, הוא מעלה סרטוני תמיכה בישראל וקורא לחבריו להפיץ אותם הלאה.

 קבוצות רבות שקמו ברשת החברתית פייסבוק קוראות דווקא לישראלים לנטוש את האדישות ולהגיע להפגנות מאורגנות מול בניין שגרירות טורקיה בתל אביב. "ביום חמישי הזה לא נצא לבלות - נצא להפגין", נכתב בדף אחת הקבוצות. כבר יותר מ-500 איש אישרו את הגעתם להפגנה שאמורה לתמוך בצה"ל ולמחות נגד הממשל הטורקי.