נטורי קרתא הפגינו נגד פעולת צה"ל

אם חשבתם שרק ברחבי העולם ובמגזר הערבי מפגינים נגד פעולת השייטת לפנות בוקר בלב ים - טעיתם. אנשי הפלג החרדי הקיצוני נטורי קרתא התייצבו הערב במאה שערים עם שלטים בגנות "המדינה הציונית", שרפו דגל ישראל והניפו דגלי אש"ף

גם על זה הם מוחים: כ-150 חרדים מהזרם הקיצוני של נטורי קרתא הפגינו הערב במאה שערים נגד פעולת צה"ל לפנות בוקר בלב ים, הניפו דגלי אש"ף וכמיטב המסורת של הפלג הקיצוני – שרפו גם את דגלי המדינה.

במודעה שפרסמו בפשקוויל שנתלה על קירות השכונה נכתב : "היהודים המאמינים בקדוש ברוך הוא מתפללים ומייחלים לביטול המדינה ושמחים בכישלונותיהם עד למפלתם הגמורה במהרה".

במהלך ההפגנה הערב נשאו רבים מהמפגינים דגלי אש"ף, ותלו שלטים אשר מתנגדים ל"מדינה הציונית" ובעד המשט. על השלטים נכתב "ציונים = שודדי ים", "אין לנו חלק במעשה הנבלה הזה" וגם: "כל הצרות והאסונות נגרמים עקב ההתגרות הציונית באומות העולם".

חשוב לציין כי זו לא הפעם הראשונה שנטורי קרתא מפגינים נגד מדינת ישראל ושורפים את דגל הלאום, חברי הפלג הקיצוני נוהגים לעשות זאת ביום העצמאות מדי שנה בשנה. אנשי הפלג תומכים באופן מסורתי ביריבותיה של ישראל, ומנהיגם - הרב משה הירש, שנפטר לפני כמה שבועות, נפגש בעבר עם נשיא אירן אחמדינג'אד וגם עם יאסר ערפאת והביע תמיכה במאבקם נגד "המדינה הציונית". 

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

לוחמי השייטת מדברים: "פוצצו אותנו במכות"

תיעוד: כך היכו את לוחמי השייטת על הסיפון

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות