בעקבות המשט: עשרות צעירים מתפרעים בוואדי ערה

בלימת המשט לעזה על ידי כוחות צה"ל לא עוברת בשתיקה אצל ערביי ישראל. עשרות צעירים מתגודדים סמוך לכניסה לאום אל-פאחם והחלו ביידויי אבנים לעבר מכוניות ישראליות. מוקדם יותר נרגעו מעט הרוחות לאחר הפרכת השמועות אודות פציעתו של ראאד סלאח, אולם בשלב זה נערכים במשטרה לכל אפשרות של הסלמה בקרב ערביי ישראל

ערביי ישראל זועמים: בעקבות הסתבכות השתלטות צה"ל על המשט שעשה את דרכו לעזה, מפגינים בשעה זו עשרות צעירים בכביש ואדי ערה ומשליכים אבנים לעבר מכוניות חולפות. המשטרה ערוכה במקום בכוחות גדולים ומגיבה בירי כדורי גומי ורימוני גז מדמיע לפזיור ההתפרעויות.

במהלך היום התקבלו דיווחים על מספר הפרות סדר באזור הצפון. צמיגים הוצתו בצומת מי-עמי והתקיימו הפגנות באוניברסיטת חיפה ובמספר כפרים נוספים. בנוסף, בשעה האחרונה החליטו נערים להביע את זעמם ולנסות לפגוע במכוניות ישראליות על הציר הסמוך לאום אל-פאחם.

צומת הכניסה המרכזית לאום אל-פאחם נחסמה על ידי מפגינים ובמקום הוצבו כוחות משטרה כדי לפקח על המתרחש. למרות הערכות המוקדמות לפיהן יפרצו מהומות בקרב ערביי ישראל, ירד באופן ניכר המתח במגזר הערבי לאחר שהופרכו השמועות אודות פציעתו של השייח' ראאד סלאח. ועדת המעקב של ערביי ישראל נפגשה היום בעקבות האירועים האחרונים אך לא יצאו כל הודעות רשמיות קיצוניות מטעמה.

יחד עם זאת, במשטרה ובכוחות הביטחון ערוכים למנוע הסלמה בקרב ערביי ישראל והעלו את הכוננות במקומות המועדים לפורענות.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

עדות מהספינה: חיילים קפצו למים כדי להינצל

תמונות ראשונות: הקרב על הסיפון

בעקבות התקרית: אזהרת מסע לטורקיה

חמאס: חבר פרלמנט טורקי נהרג

הרמטכ"ל: צריך להיערך למהומות בגזרות נוספות

התקרית הימית - שאלות ותשובות

איך דיווחו על העימות בעולם?

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות